jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۹۸۳   ۳۰ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۲:۵۷

نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی پس از جنجال‌های فراوان در نهایت موافقت کرد تا 19 تیرماه، اقامتگاه نخست‌وزیری را تخلیه کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، پس از جنجال‌های فراوان برای خروج «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی از اقامتگاه نخست‌وزیری، در نهایت این مقام سابق رژیم صهیونیستی موافقت کرد تا ۱۰ ژوئیه (۱۹ تیرماه) از این اقامتگاه خارج شود.

پس از آنکه منابع عبری‌زبان گزارش دادند نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی همچنان خروج از اقامتگاه مخصوص نخست‌وزیر را نمی‌پذیرد، «نفتالی بنت» نخست‌وزیر جدید به او دو هفته مهلت داد تا اقامتگاهش را تخلیه کند.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» با این حال گزارش کرد که بنیامین نتانیاهو رهبر اوپوزیسیون رژیم صهیونیستی پس از توافق روز گذشته (شنبه) با بنت، اقامتگاه نخست‌وزیری در خیابان «بالفور» در قدس را تا ۱۰ ژوئیه ترک می‌کند.

طبق این گزارش، خروج نتانیاهو از اقامتگاه نخست‌وزیری یک ماه پس از آغاز نخست‌وزیری بنت در هفته گذشته صورت خواهد گرفت و این زمان کوتاهتر از شش هفته‌ای است که طول کشید تا نتانیاهو پس از شکست در مقابل «ایهود باراک» در انتخابات سال ۱۹۹۹، اقامتگاه بالفور را ترک کند.

روزنامه جروزالم‌پست همچنین گزارش کرد که نتانیاهو همچنین موافقت کرده است که نشست‌های رسمی در این اقامتگاه برگزار نکند.

یک روز پس از آن که بنت به عنوان نخست‌وزیر جدید رژیم صهیونیستی سوگند یاد کرد، نتانیاهو در اقامتگاه نخست‌وزیری، میزبان «نیکی هیلی» سفیر سابق ایالات متحده در سازمان ملل و «پاستور جان هیگی» رهبر «مسیحیان متحد برای اسرائیل» بود.

طبق این گزارش، بنت ظاهراً قصد ندارد به صورت تمام وقت به بالفور نقل مکان کند، اما قصد دارد از اقامتگاه نخست‌وزیری برای نشست‌های رسمی استفاده کند و همسر و چهار فرزند ۹، ۱۲، ۱۴ و ۱۶ ساله وی قرار است در خانه‌اشان «رعانانا» بمانند.

نتانیاهو در حالی با خروج از اقامتگاه نخست‌وزیر موافقت کرده است که کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در این خصوص خبر داده بود که نتانیاهو همچنان ترک اقامتگاه اصلی نخست‌وزیر در خیابان «بالفور» شهر قدس را رد می‌کند و به «نفتالی بنت» نخست‌وزیر جدید اجازه اسکان در این اقامتگاه را نمی‌دهد.

در پی انتشار این خبر، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر این که نفتالی بنت در پیامی رسمی به نتانیاهو او را ملزم کرده که اقامتگاه مخصوص نخست‌وزیری را تا دو هفته دیگر تخلیه کند.

کابینه جدید رژیم صهیونیستی پس از کش و قوس‌های فراوان یکشنبه‌شب (۲۳ خردادماه) از کِنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) رأی اعتماد گرفت و مقرر شد نفتالی بنت، منصب نخست‌وزیری این رژیم را در اختیار بگیرد.

نفتالی بنت قرار است به مدت دو سال نخست‌وزیر شود و پس از او، در خرداد ۱۴۰۲ «یائیر لاپید» از حزب «یش عتید» نخست‌وزیری را در سرزمین‌های اشغالی بر عهده بگیرد؛ البته به شرطی که کابینه فعلی بتواند با توجه به ائتلاف احزاب مختلف و بعضا متضاد هم دوام بیاورد.

با بر سر کار آمدن کابینه جدید در فلسطین اشغالی، بنیامین نتانیاهو پس از دوازده سال از کابینه رژیم صهیونیستی کنار گذاشته شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر