jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۳۲۱۸۷۹   ۲۹ خرداد ۱۴۰۰  |  ۲۰:۲۲

در حالیکه برخی شرکت های هواپیمایی تبلیغات سفر به عراق بدون نیاز به روادید را آغاز کرده بودند، اما سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد برای سفر به عتبات باید روادید دریافت کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، در روزهای اخیر برخی شرکت‌های هواپیمایی از لغو روادید سفر به عراق و خرید صرفاً بلیت هواپیما خبر داده بودند.

یک شرکت هواپیمایی چهارشنبه هفته گذشته اطلاعیه‌ای صادر کرد مبنی بر اینکه از روز ۲۶ خرداد روادید عراق لغو شده و زائران عتبات عالیات برای پروازهای نجف و بغداد نیازی به دریافت ویزای عراق ندارند.

سفر هوایی به کربلا و نجف چه قدر آب می‌خورد؟

در حال حاضر قیمت ویزای عراق ۴۰ دلار است که با احتساب دلار بالای ۲۳ هزار تومانی، حدود یک میلیون تومان قیمت روادید این کشور می‌شود.

هزینه عوارض خروج از مرزهای هوایی کشور به مقصد عتبات عالیات نیز در مرتبه اول ۳۷ هزار و ۵۰۰ و در دفعات بعدی ۴۵ هزار تومان است.

بلیت نجف نیز با ایرلاین‌های داخلی بین ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون تومان و با ایرلاین‌های خارجی نیز بین ۸ تا ۱۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

روادید عراق هنوز لغو نشده است

در همین ارتباط، محمد حسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفتگو با مهر با اشاره به مصوبه هیئت دولت در خصوص لغو روادید ۴۵ روزه سفر به عراق اظهار کرد: این مصوبه از سوی دولت به وزارت امور خارجه ابلاغ شده است؛ این وزارت خانه نیز آن را به دستگاه‌های ذی ربط از جمله سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ کرده؛ اما این مصوبه فعلاً تنها به سفرهای اربعین اختصاص دارد.

وی افزود: آنچه برخی شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرده بودند، اشتباه بود و بلافاصله اطلاعیه‌های لغو روادید با عراق را از رسانه‌ها و وب سایت‌های فروش بلیت خود حذف کردند.

پروازهای عرفه، ویزای عراق می‌خواهد

ذیبخش گفت: با توجه به در پیش بودن عرفه ۹ ذی حجه (۲۸ تیر ماه) و افزایش تقاضای سفر به عتبات عالیات، مسافران همچنان باید ویزای عراق تهیه کنند.

وی خاطرنشان کرد: مصوبه لغو روادید عراق برای سفرهای اربعین است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها