jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۱۳۲۱۶۱۷   ۲۸ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۶:۳۰

کارشناسان و متخصصان هشدار دادند حضور تماشاگران در المپیک باعث شیوع کرونا خواهد شد.

به گزارش جام جم آنلاین، کارشناسان ارشد پزشکی ژاپن روز جمعه هشدار دادند که برگزاری المپیک در میان بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ می تواند باعث افزایش عفونت ها شود.

کارشناسان گفتند: ممنوعیت تماشاگران کم خطرترین گزینه، به عنوان ایجاد برخورد احتمالی با برگزارکنندگان است.

این گزارش با هدایت شیگرو اومی مشاور ارشد بهداشت و درمان پس از آنکه رئیس کمیته برگزاری بازی‌ های توکیو گفت که وی می خواهد تا 10 هزار تماشاگر را در ورزشگاه‌ها مجاز سازد، منتشر شد.

ژاپن با وجود نگرانی در مورد افزایش مجدد عفونت‌ های کرونا و مخالفت شدید مردم، میزبان بازی‌های به تاخیر افتاده چند میلیارد دلاری است، هرچند برگزارکنندگان حضور تماشاگران خارجی را ممنوع کرده‌اند.

لغو این رویداد که در اصل به معنای به نمایش گذاشتن یک کشور احیا شده پس از ده‌ها سال رکود بود، برای برگزارکنندگان، دولت توکیو، حامیان مالی و بیمه هزینه دارد.

کارشناسان در این باره گفتند: این رویداد از نظر مقیاس و علاقه اجتماعی متفاوت از رویدادهای ورزشی معمولی است و از آنجا که با تعطیلات تابستانی همپوشانی دارد، این خطر وجود دارد که جابجایی افراد و فرصت‌های تعامل در طول بازی‌ های المپیک توکیو باعث گسترش عفونت‌ها و فشار به سیستم پزشکی شود.

تصمیم نهایی درباره حضور تماشاگران داخلی دوشنبه اتخاذ می‌شود.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بی‌تدبیری در دولت باتدبیران!

بی‌تدبیری در دولت باتدبیران!

 باور من بر این است هر زمانی که ورزش در جامعه‌ای از اهمیت خودش برخوردار بوده و آحاد مردم از فضای ورزش احساس آرامش کرده‌اند و انرژی گرفته‌اند نشان می‌دهد در بخش‌های دیگر هم همین فضا حاکم است.

خدانگهدارت برای همیشه

خدانگهدارت برای همیشه

جمعه‌ای كه گذشت برای جامعه فوتبال و همه كسانی كه عاشق فوتبال و سینما بودند، یك جمعه تلخ بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر