jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۵۶۹   ۲۸ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۰:۳۵

رئیس جمهور کشورمان گفت: مردم ایران اسلامی از اهمیت حضور خود در انتخابات و اهمیت آن در سرنوشت خود و کشورمان مطلع هستند.

به گزارش جام جم آنلاین،حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان صبح امروز جمعه ۲۸ خردادماه در جمع خبرنگاران گفت: اولین موردی که من گزارش آن را از وزیر کشور گرفتم، این بود که از لحاظ امنیت در همه جای کشور حتی یک مورد ناامنی نداشتیم و این امنیت بسیار ارزشمند است.

وی افزود: دوم مراعات سلامت مردم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در برگزاری انتخابات است که به لطف خداوند در همه حوزه‌های انتخابیه دستورالعمل‌های بهداشتی مراعات می‌کنند.

رئیس جمهور اظهار کرد: مرحله سوم هم اجرای قدم به قدم الکترونیکی شدن انتخابات است که هر سال در هر مرحله ما یک گام به پیش می‌گذاریم. اکنون هم در نمایشگری که در ستاد انتخابات کشور قرار دارد، میزان مشارکت مردم در انتخابات در استان‌های مختلف نمایش داده می‌شود.

وی ادامه داد: مسئله احراز هویت یکی از مسائل مهمی است که به لطف خدا تا کنون به خوبی و از طریق سیستم الکترونیکی انجام شده است.

رئیس جمهور با اشاره به اجرای فرآیند رای گیری در سراسر کشور اظهار کرد: رای‌گیری در بخش بزرگی از مراکز استان‌ها به طور مکانیزه انجام می‌شود و امیدواریم در آینده بخش مهمی از فرایند رای‌گیری نیز مکانیزه شود که به شفافیت کمک خواهد کرد.

وی افزود: این انتخابات بسیار مهم است؛ انتخابات مهم ریاست جمهوری است که یکی از مهمترین انتخاب‌ها در ۴ سال یکبار است؛ با توجه به اختیارات و وظایف سنگینی که در قانون اساسی برای رئیس جمهور مشخص شده است.از مردم عزیز در سراسر کشور خواهش می‌کنم امروز در پای صندوق‌های آراء حضور یابند و به فرد مورد نظر خود رای بدهند.

حجت الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: باید مشکلات و مسائلی که در ذهن مردم است را مدنظر قرار دهیم؛ به هر حال انتخابات مهم است و علیرغم مشکلات، باز هم باید در پای صندوق حضور یابیم. ایکاش هیچ مشکلی از روز ثبت‌نام تا امروز نمی‌داشتیم و امروز شاهد حضور خیلی‌ها می‌بودیم، اما مردم می‌دانند این انتخابات برای سرنوشت کشور چقدر اهمیت دارد.در همه کشور‌ها انتخابات عمدتا برای مردم خودشان اهمیت دارد، اما در چند کشور انتخابات برای همه مردم جهان مهم است، یکی از آن‌ها جمهوری اسلامی ایران است که در این ۴۲ سال همواره همینطور بوده است.

وی افزود: همه جهانیان امروز به صندوق آراء و صف‌های مردم نگاه می‌کنند؛ ان شالله کاری بکنیم که همه علاقمندان ایران در جهان خوشحال و دشمنان ایران مایوس شوند. امیدواریم مردم عزیز و بزرگوار ما به وظیفه انقلابی خود عمل کنند و نحوه برگزاری انتخابات و حضور مردم به گونه‌ای باشد که مردم در پایان از نتیجه خوشحال باشند.

رئیس جمهور در پایان عنوان کرد: به همه دست اندرکاران تاکید می‌کنم که اول از حفظ سلامت مردم مراقبت کنند و مراقب باشند که سلامتی مردم و ضوابط بهداشتی حفظ شود و دوم آراء مردم به خوبی حفظ شود و خدای نکرده یک رای هم جابجا نشود و مثل همیشه این دور هم مراعات شود که حق‌الناس مراقبت شود. خداوند این را برای ما مبارک قرار دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر