jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۴۰۴   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۷:۱۶

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد که راهپیمایی پرچم، تصویر و جوهره اشغالگری و تبعیض‌آمیز بودن رژیم صهیونیستی را به بهترین نحو ممکن نشان داد.

به گزارش جام جم آنلاین، وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین اقدامات تحریک‌آمیز صهیونیست ها و مسئولان رژیم صهیونیستی در قدس و حمله به مسجد الاقصی را محکوم کرد.

این وزارتخانه با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد، «راهپیمایی پرچم» که با حمایت نظامیان اشغالگر صورت گرفت نمی‌تواند این واقعیت را پنهان کند که قدس شرقی به زور اشغال شده است.

خبرگزاری فلسطینی معاً ضمن نقل این بیانیه گزارش داد، شهروندان قدس موفق شدند با ایستادگی و جنبش مسالمت‌آمیز، از هویت قدس، حمایت و اراده ملی خود را بر رژیم صهیونیستی تحمیل کنند.

این نهاد فلسطینی تأکید کرد، راهپیمایی پرچم، تصویر و جوهر اشغالگری و تبعیض‌آمیز بودن رژیم صهیونیستی را به بدترین نحو ممکن نشان داد؛ به نحوی که قدس به یک پاسگاه تبدیل شد.

در این بیانیه ضمن انتقاد از تلاش صهیونیست ها برای اسرائیلی کردن قدس و تحرکات آنان در مناطق مختلف این شهر، خاطر نشان کرد، رژیم صهیونیستی پرچم خود را با حراست بیش از دو هزار پلیس و نیروی امنیتی خود در باب العامود بالا می‌برد.

بر اساس این بیانیه، اگر پرچم فلسطین در این منطقه برافراشته شود، رژیم صهیونیستی همه چیز را به هم می‌ریزد.

وزارت خارجه فلسطین از مسئولان سازمان ملل و همه کشورها خواست که بین قربانی و جلاد، تفاوت قائل شوند و از ترس دست بردارند و رژیم صهیونیستی را به عنوان یک طرف اشغالگر، مسئول تجاوزات معرفی کنند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر