مجری طرح تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها در توانیر اعلام کرد:

ایران در جمع ۷ کشور دارای بیشترین استخراج رمز ارز

با ثبت مصرف لحظه‌ای برق به میزان ۵۹ هزار و ۲۷۴ مگاوات در روز گذشته، رکورد جدیدی در تاریخ مصرف برق ایران به ثبت رسید.
کد خبر: ۱۳۲۱۳۷۰
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، در روز‌های اخیر با افزایش دمای هوا، رکورد‌های تازه‌ای در مصرف برق کشور به ثبت می‌رسد و طبق آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، در شبانه روز گذشته، پیک مصرف برق کشور به ۵۹ هزار و ۲۷۴ مگاوات رسید که بیشترین میزان مصرف لحظه‌ای برق در تاریخ ایران بوده است.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق با تأید ثبت پیک ۵۹ هزار و ۲۷۴ مگاواتی مصرف برق در شبانه روز گذشته، اظهار داشت: این درحالی است که نیروگاه‌های کشور توان تولید ۵۴ هزار مگاوات برق را دارند که فاصله تقاضای مورد نیاز برق با توان تولیدی نیروگاه‌ها باید از طریق طرح‌های مدیریت مصرف جبران شود.

وی همچنین در این خصوص از مشترکان خواست که به منظور جلوگیری از بروز اختلال در شبکه، در ساعات اوج مصرف برق (۱۲ تا ۱۸) از بکاربردن وسایل پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، جاروبرقی و... خودداری کنند.

سخنگوی صنعت برق در عین حال از کشف و شناسایی بیش از ۲۶۰۰ دستگاه غیرمجاز رمزارز در دو روز گذشته خبر داد و گفت: در مجموع از سال گذشته تاکنون ۱۸۴ هزار و ۶۷۵ دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز شناسایی شده است که مصرف برق آن‌ها معادل ۵۴۴ مگاوات بود.
برچسب ها: برق مصرف رکورد
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها