تیم ملی کشورمان در دهمین دیدار خود در رقابت‌های لیگ ملت‌ های والیبال ۲۰۲۱ از ساعت ۱۴:۳۰ به مصاف استرالیا رفت.
کد خبر: ۱۳۲۱۱۷۷

به گزارش جام جم آنلاین، تیم ملی والیبال ایران در نهمین دیدار خود در لیگ ملت‌های والیبال با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب تیم ملی والیبال استرالیا شد.

سرو قامتان ایران در بازی دهم خود در این دوره از رقابت‌ها، از ساعت ۱۴:۳۰ به مصاف استرالیا رفتند.

ترکیب تیم ملی والیبال ایران:

میلاد عبادی‌پور، رضا عابدینی، سعید معروف (کاپیتان)، سید محمد موسوی، پوریا فیاضی، محمدرضا حضرت‌پور، مسعود غلامی، صابر کاظمی، علی‌اصغر مجرد، میثم صالحی، آرمان صالحی، امیرحسین اسفندیار، بردیا سعادت و جواد کریمی.

هدایت تیم ملی والیبال ایران بر عهده ولادیمیر آلکنو است.

ترکیب تیم ملی والیبال استرالیا:

دوسانژ، باتلر، اوبری، موته (کاپیتان)، گراهام، ویِر، اودآ، اسمیت، پاول، سِنیکا، تیم تیلور، گرت، آزیز و لوک پری.

هدایت استرالیایی‌ها بر عهده مارکوس میراندا است.

دقایق حساس بازی:

ست اول

دهمین بازی تیم ملی والیبال کشورمان مقابل استرالیا با امتیاز گیری ملی پوشان ایران آغاز شد.

ملی پوشان در همان ابتدای بازی امتیاز‌های پی در پی را کسب کردند و اختلاف امتیاز خود با استرالیایی‌ها را زیاد کردند.

برتری ملی پوشان ایران ادامه پیدا کرد تا وقت استراحت فنی اول بازی در این دیدار به سود شاگردان آلکنو باشد.

بعد از وقت استراحت فنی اول با نتیجه ۱۵ بر ۱۱ برتری از آن سروقامتان ایران بود، این اختلاف امتیاز باعث شد تا سرمربی تیم ملی والیبال استرالیا در خواست وقت استراحت کند تا نکاتی را به بازیکنان خود بگوید.

در ادامه بازیکنان تیم ملی والیبال استرالیا تلاش کردند و توانستند اختلاف امتیاز خود را با ایران به یک برسانند، اما ملی پوشان اجازه پیشروی به استرالیایی‌ها را ندادند و باز هم اختلاف امتیاز خود را افزایش دادند.

با این که از استرالیایی‌ها پیش بودیم، در یک چشم به هم زدن تیم ملی والیبال استرالیا از ملی پوشان ایران پیش افتاد و ست اول را با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود خود به پایان برد.

ست اول با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود استرالیایی‌ها تمام شد.

ست دوم

ست دوم بازی با برتری ۲ امتیازی استرالیایی‌ها آغاز شد.

در ادامه ست دوم ۲ تیم پایاپای بازی کردند و امتیاز‌ها یک به یک بین ۲ تیم تقسیم می‌شد و وقت استراحت فنی اول در ست دوم به سود استرالیایی‌ها خاتمه یافت.

استرالیایی‌ها بعد از وقت استراحت فنی دوم، اختلاف امتیازی خود را با ملی پوشان زیاد کردند، همین امر باعث شد تا آلکنو سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان درخواست وقت استراحت کرد تا با شاگردان خود صحبت کند.

بعد از وقت استراحت هم بازیکنان تیم ملی نتوانستند آن طور که باید و شاید به بازی برگردند و امتیاز‌های لازم را کسب کنند.

در جریان بازی ملی پوشان باز هم هوشیاری به خرج دادند و امتیاز‌های پی در پی را کسب کردند و اختلاف امتیازات را به ۲ رساندند.

اما این بازگشت به بازی کافی نبود و ست دوم را هم استرالیایی‌ها از آن خود کردند.

ست دوم بازی با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به سود استرالیایی‌ها تمام شد.

ست سوم

بازی در ست سوم هم پایاپای دنبال شد تا وقت استراحت فنی اول در این ست با امتیاز ۸ بر ۶ به سود کانگورو‌ها شود.

بعد از وقت استراحت فنی اول این ملی پوشان ایران بودند که بازی را به نفع خود پیش بردند و در نهایت وقت استراحت فنی دوم با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ به سود تیم ملی والیبال کشورمان تمام شد.

در ادامه بازیکنان استرالیایی نتیجه را به تساوی کشاندند و پا به پای ملی پوشان ایران جلو آمدند، اما ملی پوشان با هوشیاری تمام بازی را در ست سوم با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود خود تمام کردند.

ست سوم با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود تیم ملی والیبال ایران پایان یافت.

ست چهارم

تیم ملی والیبال ایران ست چهارم بازی با استرالیا را خیلی خوب آغاز کرد و با نتیجه ۶ بر ۳ از حریف پیش افتاد. وقت استراحت فنی اول با نتیجه ۸ بر ۵ به سود ایران به پایان رسید.

در ادامه تیم ملی ایران با سرویس تماشایی بردیا سعادت یک امتیاز کسب کرد تا با نتیجه ۱۱ بر ۸ از استرالیا پیش بیفتد. سپس تیم ملی استرالیا به بازی برگشت و با چند امتیاز پیاپی بازی را در امتیاز ۱۱ برابر کرد.

سپس در ادامه مسابقه تیم ملی والیبال ایران عملکرد خوبی نشان داد و دوباره با استرالیا اختلاف امتیاز ایجاد کرد. در نهایت ایران با امتیاز ۱۶ بر ۱۲ از حریف پیش افتاد تا ۲ تیم راهی وقت استراحت فنی دوم شوند.

پس از آن بازیکن شماره ۲۰ ایران (بردیا سعادت) با یک اسپک تماشایی امتیاز بیستم را نصیب ایران کرد تا تیم ملی والیبال کشورمان هر لحظه به فتح ست چهارم نزدیکتر شود.

در نهایت موسوی امتیاز ۲۵ را برای ایران کسب کرد تا تیم ملی والیبال کشورمان در ست چهارم به برتری برسد.

ست چهارم با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به سود ایران به پایان رسید.

ست پنجم

ست پنجم با امتیاز گیری استرالیا شروع شد و در ادامه بازی در ست پنجم پایاپای دنبال شد که ۲ تیم در امتیاز‌های ۷ برابر شدند.

ست پنجم که از حساسیت خاصی برخوردار بود با پیشی گرفتن تیم ملی والیبال ایران از استرالیا در امتیاز‌ها همراه شد. بلافاصله سرمربی تیم ملی والیبال استرالیا در خواست وقت استراحت کرد تا با بازیکنان خود صحبت کند.

امتیاز‌ها در ست سوم یک به یک بین ۲ تیم تقسیم می‌شد تا این که بازیکنان تیم ملی استرالیا با اشتباه بازیکنان تیم ملی ایران پیش افتادند و در نهایت ست سوم با نتیجه ۱۵ بر ۱۲ به سود استرالیا تمام شد.

ست سوم با نتیجه ۱۵ بر ۱۲ به پایان رسید و در مجموع ۳ بر ۲ استرالیایی‌ها به پیروزی رسیدند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها