jamejamonline
مازندران عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۱۷۶   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۶:۳۴

با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری

مرکز نوآوری و رشد شهرستان آمل افتتاح شد

یکصدمین مرکز نوآوری و رشد کشور با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در شهرستان آمل افتتاح شد.

به گزارش جام جم آنلاین مازندران فرماندار شهرستان آمل روز سه شنبه در مراسم افتتاح این مرکز گفت: این مرکز در مجموعه ۳ طبقه که پیش از این در مالکیت اداره اوقاف و امور خیریه بوده به صورت اجاره از سوی این سازمان در اختیار شرکت‌های دانش بنیان و فناور قرارگرفته است.

 

علیرضا شریعت افزود: هم اکنون ۳۶ شرکت فعال و ایده پرداز در زمینه‌های مختلف علمی، پژوهشی و کاربردی متناسب با شرایط روز جامعه در این مجموعه مستقر شدند و باعث حضور و جذب بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی شدند.

 

افزایش ۸ مرکز رشد در مازندران

 

رئیس پارک علم و فناوری مازندران هم در این خصوص گفت: تاکنون ۸ مرکز رشد در سطح مازندران راه اندازی شده که زیر نظر پارک علم و فناوری استان در ساری فعالیت می‌کنند.

 

احمد معتمدزادگان افزود: در شهرستان آمل تاکنون ۶۰ شرکت و هسته و نیز واحدهای تحقیق و توسعه در شرکت‌های بزرگ تولیدی و صنعتی راه اندازی شده است.

 

وی ابراز امیدواری کرد، این شرکت‌ها سکوی پرتابی برای کل استان و حتی کشور شوند.

 

همچنین با حضور ستاری، سه محصول دانش بنیان نیز در این مرکز رشد رونمایی شد.

 

این محصولات دانش بنیان شامل فیلتر سرامیکی (کاربید سلسیوم)، مشعل متال فایبر تشعشعی و کیت اندازه گیری اکسیژن خواهی شیمیایی است.

 

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در قالب سفر یک روزه برای افتتاح مرکز رشد و نوآوری آمل و همچنین بازدید از شرکت‌های دانش بنیان در شهرهای بابل و ساری وارد مازندران شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها