همزمان با تدابیر امنیتی شدید رژیم صهیونیستی برای برگزاری راهپیمایی تحریک‌آمیز پرچم، جنبش‌ جهاد اسلامی و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) درباره هر گونه اقدام تحریک‌آمیز به تل‌آویو هشدار دادند.
کد خبر: ۱۳۲۱۱۶۹

به گزارش جام جم آنلاین، جنبش جهاد اسلامی و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، امروز (سه‌شنبه)، به رژیم صهیونیستی درباره برگزاری راهپیمایی پرچم هشدار دادند.

جنبش جهاد اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «با تمام قدرت با اقدامات تحریک‌آمیز شهرک‌ نشینان در قدس مقاومت خواهیم کرد و در برابر هر آن کسی که سعی بر خدشه وارد کردن به مسجد الاقصی دارد، چون سدی مستحکم خواهیم ایستاد».

جهاد اسلامی ادامه داد: «این سرزمین، سرزمین ما، قدس، قدس ما و مسجد [الاقصی] مسجد ماست و اشغالگران در آن جای پایی نخواهند داشت».

در پایان بیانیه مذکور آمده است: «حتی اگر [در این راه] خون نثار شود، این خون‌ برای [مسجد الاقصی] هیچ است».

همزمان با این بیانیه، «محمد حماده» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین نیز در گفت‌و‌گو با شبکه «المیادین»‌ اعلام کرد:‌ «برخی میانجی‌ها از مقاومت خواستند که به خاطر راهپیمایی پرچم تنش ایجاد نکنند. با چشم‌پوشی از خواسته میانجی‌ها، جرقه ایجاد [تنش] در دستان اشغالگران است».

سخنگوی حماس ادامه داد:‌ «کسی که می‌خوان میانجیگری کند، به اشغالگران بگوید که این رفتارشان را در قدس و [مسجد] الاقصی متوقف کنند».

محمد حماده در پایان گفت: «مقاومت در حال بررسی وضعیت است و گزینه‌ها برایش روی میز هستند. [مقاومت] امور را مطابق با تحولات برآورد می‌کند».

منابع فلسطینی، امروز، در ارتباط با این راهپیمایی گزارش دادند که پلیس رژیم صهیونیستی، ایست‌های نظامی و سیاری را در شهر قدس ایجاد کرده است و دو هزار پلیس نیز امروز در سراسر شهر اشغالی قدس مستقر می‌شوند تا امنیت شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی را تامین کنند.

راهپیمایی تحریک‌آمیز پرچم، مهم‌ترین چالش پیش‌روی دولت جدید رژیم صهیونیستی است که قرار است امروز پس از چند بار به تاخیر افتادن در شهر قدس با دعوت شهرک‌نشینان و گروه‌های راست‌ افراطی برگزار شود. این اقدام که قرار بود دهم ماه گذشته همزمان با اشغال قدس شرقی در سال ۱۹۶۷ (به تقویم عبری) برگزار شود، در پی تنش‌های شدید در این شهر و سپس جنگ اخیر غزه و فشارهای مردمی و بین‌المللی لغو شد و چند بار به تاخیر افتاد؛ اما سرانجام با پافشاری «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی، قرار شد که ۱۵ ژوئن جاری برگزار شود.

روزنامه لبنانی «الاخبار» روز گذشته در یادداشتی با تیتر «مقاومت برای "سه‌شنبه خشم" آماده می‌شود، در این خصوص نوشت که رژیم صهیونیستی در صورت عدم جلوگیری از برگزاری این راهپیمایی تحریک‌آمیز در شهر قدس، بار دیگر خود را وارد یک ماجراجویی خواهد کرد که مقاومت فلسطین درباره آن، چه به صورت مستقیم و چه از طریق میانجیگران مصری و بین‌‌المللی هشدار داده است.

بنا بر این گزارش، مقاومت فلسطین از طریق واسطه‌های مصری و بین‌المللی به دولت سابق صهیونیست به ریاست «بنیامین نتانیاهو» و دولت جدید به ریاست «نفتالی بنت» بر ضرورت لغو راهپیمایی تحریک‌آمیز پرچم در شهر قدس اشغالی و به ویژه عبور آن از منطقه باب‌العامود و حمله به محوطه مسجدالاقصی تاکید کرده و هشدار داد که پاسخ به این تجاوز، ممکن است به یک جنگ منطقه‌ای منجر شود.

رهبری جنبش حماس به «عباس کامل» وزیر اطلاعات مصر ابلاغ کرده که برگزاری این راهپیمایی، قطعا به بر هم ریختن وضعیت فعلی منجر خواهد شد و دولت اشغالگر و میانجیگران را به بن‌بست بزرگی خواهد رساند، زیرا ماهیت پاسخ مقاومت با پاسخ ماه پیشِ آن، تفاوتی نخواهد داشت و با آتش و موشک واکنش نشان خواهد داد.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها