jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۰۵۸   ۲۵ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۱:۱۶

در پی نزاع بین مشتری یک فروشگاه خواروبار و صندوقدار آن در ایالت جورجیا و تیراندازی بعد از آن، یک نفر کشته و دو تن زخمی شدند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، روز دوشنبه نزاع بر سر ماسک در یک فروشگاه خواروبار در شهرستان «دیکلب» ایالت جورجیا و تیراندازی بعد از آن، یک کشته و دو زخمی برجای گذاشت.

طبق گزارش شبکه «سی‌ان‌ان»، فرد مظنون به تیراندازی وارد فروشگاهی در شهر «دکیتر» در منطقه متروی آتلانتا می‌شود و با صندوقدار فروشگاه بر سر ماسک جر و بحث می‌کند. بعد از آن، این مشتری به سمت صندوقدار تیراندازی می‌کند که او بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست می‌دهد. سپس بین نیروی امنیتی فروشگاه و این مرد مسلح تیراندازی در می‌گیرد که هر دو مجروح و به بیمارستان منتقل می‌شوند.

در حال حاضر اداره تحقیقات جورجیا و پلیس شهرستان دیکلب در حال تحقیق در خصوص این حادثه هستند.

علی‌رغم آن که آزاد بودن حمل سلاح در آمریکا، روزانه به بروز خشونت‌های مرتبط با تیراندازی در سراسر این کشور منجر می‌شود که بسیاری از آن هم مرگبار است، لابی حامی سلاح در ایالات متحده به اندازه‌ای قدرتمند است که تاکنون کنگره این کشور حاضر نشده اقداماتی را برای محدود کردن حمل سلاح انجام دهد.

مقایسه آمار‌های خشونت با سلاح میان آمریکا و کشور‌های دیگر جهان، ایالات متحده را کشوری کاملاً استثنایی نشان می‌دهد، در این کشور نرخ وقوع تیراندازی‌های خشونت‌بار از هر کشور دیگر در دنیا بیشتر است؛ با آنکه آمریکا حدود پنج درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهند نزدیک به ۳۱ درصد از کسانی که مرتکب کشتار‌های جمعی با سلاح می‌شوند را در خود جای داده است.

در یکی از جدیدترین حوادث تیراندازی در آمریکا، روز شنبه هفته جاری، در یک حادثه تیراندازی کور در شهر «آستین» ایالت تگزس دست‌کم ۱۴ نفر گلوله خوردند و زخمی شدند و پلیس یک فرد مظنون را در ارتباط با این حادثه بازداشت کرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها