رئیس کارگروه کووید ۱۹ وابسته به نهاد نظارت دارویی اتحادیه اروپا ضمن اینکه واکسن آسترازنکا برای همه گروه‌های سنی مطلوب بوده، خواستار جایگزینی این واکسن برای افراد مسن شد.
کد خبر: ۱۳۲۰۹۳۹

به گزارش جام جم آنلاین، مارکو کاوالری، رئیس کارگروه کووید ۱۹ وابسته به نهاد نظارت دارویی اتحادیه اروپا با بیان اینکه واکسن آسترازنکا برای همه گروه‌های سنی مطلوب بوده، خواستار جایگزینی این واکسن برای افراد مسن شد.

مقام عالی رتبه در آژانس دارویی اروپا (EMA) گفت: ترجیحا برای افراد بالای ۶۰ سال از واکسن تک دز جانسون اند انسون استفاده شود.

مارکو کاوالری، واکسن آسترازنکا را برای همه گروه‌های سنی ایمن می‌داند. با این حال، چندین کشور عضو اتحادیه اروپا به دلیل موارد نادر لخته شدن خون، عمدتا در میان جوانان، استفاده از آن را برای افراد زیر یک سن متوقف و استفاده از آن را برای افراد مسن محدود کردند.

رئیس کارگروه کووید ۱۹ وابسته به نهاد نظارت دارویی اتحادیه اروپا، درباره ترجیح خودداری از تزریق واکسن آسترازنکا به افراد ۶۰ سال به بالا گفت: بسیاری از کشورها ماند فرانسه و آلمان با توجه به فراوانی بیشتر واکسن های برپایه ام آر ان ای، این طرح را بررسی می‌کنند.

وی می‌گوید، در شرایط همه‌گیری کرونا موضع ما این بود و این است که فایده این واکسن برای همه ‌گروه‌های سنی بیشتر از خطرات آن است و به طور کلی این واکسن برای همه مطلوب است.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها