jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۰۹۳۹   ۲۴ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۷:۲۸

رئیس کارگروه کووید ۱۹ وابسته به نهاد نظارت دارویی اتحادیه اروپا ضمن اینکه واکسن آسترازنکا برای همه گروه‌های سنی مطلوب بوده، خواستار جایگزینی این واکسن برای افراد مسن شد.

به گزارش جام جم آنلاین، مارکو کاوالری، رئیس کارگروه کووید ۱۹ وابسته به نهاد نظارت دارویی اتحادیه اروپا با بیان اینکه واکسن آسترازنکا برای همه گروه‌های سنی مطلوب بوده، خواستار جایگزینی این واکسن برای افراد مسن شد.

مقام عالی رتبه در آژانس دارویی اروپا (EMA) گفت: ترجیحا برای افراد بالای ۶۰ سال از واکسن تک دز جانسون اند انسون استفاده شود.

مارکو کاوالری، واکسن آسترازنکا را برای همه گروه‌های سنی ایمن می‌داند. با این حال، چندین کشور عضو اتحادیه اروپا به دلیل موارد نادر لخته شدن خون، عمدتا در میان جوانان، استفاده از آن را برای افراد زیر یک سن متوقف و استفاده از آن را برای افراد مسن محدود کردند.

رئیس کارگروه کووید ۱۹ وابسته به نهاد نظارت دارویی اتحادیه اروپا، درباره ترجیح خودداری از تزریق واکسن آسترازنکا به افراد ۶۰ سال به بالا گفت: بسیاری از کشورها ماند فرانسه و آلمان با توجه به فراوانی بیشتر واکسن های برپایه ام آر ان ای، این طرح را بررسی می‌کنند.

وی می‌گوید، در شرایط همه‌گیری کرونا موضع ما این بود و این است که فایده این واکسن برای همه ‌گروه‌های سنی بیشتر از خطرات آن است و به طور کلی این واکسن برای همه مطلوب است.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

در روزهای اخیر درباره این‌که موج پنجم کرونا در کشورمان شروع شده یا خیر، اظهارنظرهای مختلفی می‌شود اما بهتر است فارغ از این‌که آیا این موج ایجاد شده یا قرار است در آینده ایجاد شود، به این مساله توجه کنیم که چه اتفاقاتی در کشورمان در حال وقوع است.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش