رئیس ستاد انتخابات مازندران شمار شعب اخذ رای انتخابات ۲۸ خرداد را در استان بیش از هشت هزار شعبه اعلام کرد و گفت: از این تعداد چهار هزار و ۱۶۲ شعبه مربوط به شوراها است.
کد خبر: ۱۳۲۰۷۷۴

به گزارش جام جم آنلاین حسین حسن نژاد  شمار واجدان شرایط رأی دادن در استان را دو میلیون و ۴۷۴ هزار و ۲۰۵ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۵۱ هزار و ۵۳۲ نفر رأی اولی هستند که ۲۶ هزار و ۷۴ نفر پسر و ۲۵ هزار و ۴۵۸ نفر دختر هستند.

 

وی مجموع شعب اخذ رأی شوراهای اسلامی را چهار هزار و ۱۶۲ رأی برشمرد و گفت: از این میزان ۴۹۸ شعبه سیار، هزار و ۵۳۱ شعبه شهری، دو هزار و ۶۳۱ شعبه روستایی و ۲۶۸ شعبه مکانیزه هستند.

 

معاون استاندار مازندران اظهار داشت: همچنین مجموع شعب اخذ رأی ریاست جمهوری و خبرگان رهبری چهار هزار و ۵۲ شعبه است که از این تعداد ۳۶۸ شعبه سیار ریاست جمهوری هزار و ۵۳۱ شعبه شهری ریاست جمهوری و دو هزار و ۵۲۱ شعبه روستایی ریاست جمهوری است.

 

حسین نژاد تعداد عوامل اجرایی برگزاری انتخابات در استان را ۵۶ هزار و ۷۷۰ نفر ذکر کرد و گفت: واجدان شرایط دوره قبل دو میلیون و ۳۱۹ هزار و ۸۸۲ نفر بود که ۹۱ درصد در انتخابات مشارکت کردند.

 

رئیس ستاد انتخابات مازندران تعداد نامزدهای شورای شهر را در استان هزار و ۵۱۶ نفر و تعداد کرسی اصلی ۳۳۶ کرسی بیان کرد و گفت: تعداد کرسی اصلی و علی البدل ۵۴۴ کرسی است و میزان رقابت به ازای هر کرسی اصلی ۴.۵ و به ازای کرسی اصلی و علی البدل شهر ۲.۸ نفر است.

 

حسین نژاد یادآور شد: تعداد نامزدهای شوراهای اسلامی روستایی ۱۴ هزار و ۵ نفر بوده که تعداد کرسی اصلی روستا هفت هزار و ۶۸۳ و تعداد کرسی اصلی و علی البدل ۱۲ هزار و ۷۵۱ کرسی است و میزان رقابت به کرسی اصلی روستا ۱.۸ و به ازای کرسی اصلی و علی البدل ۱.۱ نفر است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها