نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، رایزنی دوجانبه با هیأت ایرانی را گرم و سازنده توصیف کرد.
کد خبر: ۱۳۲۰۷۳۵

به گزارش جام جم آنلاین، هیأت‌های دیپلماتیک ایران و روسیه در حاشیه مذاکرات احیای برجام در وین، به‌صورت دوجانبه دیدار کردند.

«میخاییل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، در پیامی توئیتری نوشت: «هیأت‌های ایرانی و روس در مذاکرات برجامی وین، امروز دیدار کردند تا مشکلات برجسته و راه پیش رو را به بحث بگذارند. مانند همیشه، رایزنی‌ها در فضایی گرم، سازنده و کاری انجام شد».

این دیپلمات روس در پیام دیگری نوشت: «در راستای مذاکرات وین درخصوص برجام، ارتباط‌های منظم و با ارزش خود را با مسئول هیأت ایرانی، عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه [ایران] حفظ می‌کنیم».

به گزارش فارس، دور قبلی این مذاکرات (دور پنجم) از چهارم تا ۱۲ خرداد ماه در وین برگزار شد و پس از آن هیأت‌ها برای مشورت‌های بیشتر و تنفس به پایتخت‌ها بازگشتند و دور جدید این مذاکرات روز شنبه ۲۲ خرداد در وین مجددا از سرگرفته شد.

نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) روز شنبه (۲۲ خردادماه) در گرندهتل شهر وین برگزار شد.

ریاست این نشست بر عهده «انریکه مورا» معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا بود و «سید عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه ایران هم در رأس هیأتی برای شرکت در این نشست روز (شنبه) وارد وین شد و عهده‌دار ریاست هیأت ایران بود.

انتهای پیام/م

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها