معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر روند ابتلاء به کرونا در خراسان رضوی کاهشی است اما این وضعیت ناپایدار می باشد.
کد خبر: ۱۳۲۰۶۶۶
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی قلیان با اشاره به ممنوعیت سفر با توجه به ایام ولادت امام رضا (ع) به مشهد گفت: برپایی هرگونه اجتماع، در قالب تبلیغات انتخاباتی و یا برنامه‌های دهه کرامت، می‌تواند خطر پیدایش موج جدید کرونا و گسترش این ویروس در خراسان رضوی رادرپی داشته باشد.

وی بیان کرد: نگرانی بیشتر از بابت تبلیغات شورا‌های شهر و روستاست که ممکن است در محل‌های سربسته اجتماعاتی برگزار شود، اما از بابت انتخابات ریاست جمهوری نگرانی کم است، چون بیشتر این تبلیغات به صورت مجازی و از طریق مناظره‌های تلویزیونی صورت می‌گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: میانگین روزانه بیماران بستری در خراسان رضوی در هفته گذشته ۲۱۳ نفر بوده است و تعداد کل بستری‌شدگان ناشی از کرونا در بیمارستان‌های استان به ۷۱۴ نفر رسیده است.

وی با اشاره به روند کاهشی بیماران سرپایی مراجعه کننده به مراکز منتخب کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در حال حاضر تعداد بیماران سرپایی مراجعه کننده به مراکز منتخب کرونا با علائم مشکوک در مناطق زیر پوشش این دانشگاه به هزار و ۳۰ نفر رسیده است.

وی بیان کرد: نتیجه مثبت آزمایش‌های کرونا در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بخش سرپایی تا ۲۷ درصد و در بخش بستری به ۴۰ درصد کاهش یافته است.

قلیان بیان کرد: باتوجه به نزدیک شدن میلاد امام رضا (ع) سفر به مشهد ممنوع است.

وی افزود: خودرو‌های شخصی در صورت ورود به شهر جریمه می‌شوند، سفر با هواپیما و قطار تنها با تست منفی کرونا مجاز است.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها