به دنبال اقدام تحریک آمیز جدید آمریکا در قبال تایوان، ارتش چین موشک‌های «دانگ فنگ-26» موسوم به قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکا را در یک رزمایش غیر مترقبه آزمایش کرد.
کد خبر: ۱۳۲۰۶۲۰
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، به دنبال سفر تحریک آمیز اخیر سناتور‌های آمریکایی به تایوان، ارتش چین قابلیت‌های خود در استقرار و شلیک موشک‌های بالستیک که برای حمله به ناو‌های هواپیمابر آمریکا تهیه شده را به نمایش گذاشت.

به نوشته وبگاه «واشنگتن اگزمینر» «جیانگ فنگ» از مقام‌های ارشد نظامی چین گفت که ارتش این کشور در یک رزمایش موشک‌های «دانگ فنگ -۲۶» که به قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکا معروف هستند را در یک رزمایش آبی، خاکی از قبل اعلام نشده به نمایش گذاشت.

این مقام ارشد نظامی چین گفت: «ما اغلب زمینه‌های آموزش، هدف حمله را تغییر می‌دهیم و پایگاه‌ها را بدون اطلاع قبلی برای آزمایش مهارت نیرو‌ها تغییر می‌دهیم و راه را برای جنگ هموار می‌کنیم و می‌توانیم در هر زمان بجنگیم.»

«وو گیان» سخنگوی وزارت دفاع چین نیز گفت: «اگر کسی جرات جدا کردن جزیره تایوان از چین را دارد، ارتش چین با حمله به آن قاطعانه از اتحاد ملی و تمامیت ارضی به هر قیمتی دفاع کند.»

این وبگاه در ادامه نوشت که موشک‌های دانگ فنگ-۲۶ یک مشکل بزرگ برای پنتاگون ایجاد کرده و قانونگذاران آمریکایی اینک انتظار دارند که بیشتر کشتی‌های جنگی آمریکایی برای فرار از دام قاتلان ناو‌های آمریکا مجبور باشند منطقه را ترک کنند.

در حالیکه زیردریایی‌های آمریکایی هنوز می‌توانند نزدیکتر به تایوان عمل کنند و بمب افکن‌های بی-۵۲ ممکن است در کمتر از ۲۸ ساعت به آنجا برسند، اما استراتژیست‌های آمریکایی بر این باورند که ارتش ایالات متحده به موشک‌های بیشتر برای مقابله با موشک‌های چین در اختیار داشته باند.

نشریه «گلوبال تایمز» رسانه دولتی انگلیسی زبان چین نیز نوشت، در صورت وقوع بحران جدی، ارتش چین توانایی جلوگیری از مداخله نظامی ایالات متحده را دارد.

کارشناسان آمریکایی نیز به تازگی به کمیسیون کنگره ایالات گفته‌اند که زرادخانه اتمی چین تهدید فزاینده‌ای برای امنیت ایالات متحده محسوب می‌شو، زیرا واشنگتن و پکن بر سر تایوان و بسیاری از مسائل دیگر اختلاف دارند.
برچسب ها: چین امریکا موشک
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها