jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۰۵۹۷   ۲۳ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۰:۱۴

مشاور رئیس جمهور مصر از شکست طرح رژیم صهیونیستی برای ضربه زدن به کانال سوئز خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، «مهاب ممیش» مشاور رئیس جمهور مصر در پروژه‌های محور کانال سوئز تأکید کرد که اسرائیل در حفر کانال جایگزین کانال سوئز شکست خورد.

ممیش در مصاحبه با شبکه «ام بی سی» مصر گفت که اسرائیل از احداث کانال «اشدود» به طول ۵۲۲ کیلومتر منصرف شده است.

او افزود که این طرح اسرائیل به دلیل هزینه سنگین آن و مخالفت وزارت دارایی این رژیم، با شکست مواجه شد.

ممیش تصریح کرد که اسرائیل همچنین طرح دیگری نیز در سر داشت و آن ایجاد یک اسکله کانتینری و تخلیه بار در بندر ایلات سپس انتقال آن به حیفا و اشدود از طریق خط راه آهن بود که مشخص شد این عملیات نیز هزینه واقعا سنگینی دارد.
 
مشاور السیسی افزود که در حال حاضر هیچ تهدیدی برای کانال سوئز وجود ندارد و این کانال «اول» در جهان است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها