طالبان در واکنش به انتشار گزارشی در مورد واگذاری امنیت میدان هوایی کابل به ترکیه اظهار کرد، حضور نظامیان خارجی تحت هیچ عنوان از سوی این گروه پذیرفته نیست.
کد خبر: ۱۳۲۰۵۴۵

به گزارش جام جم آنلاین، گروه طالبان با انتشار بیانیه‌ای به احتمال حضور نیروهای برخی کشورها پس از خروج نیروهای آمریکایی و بین‌المللی از افغانستان با هدف تأمین امنیت میدان هوایی کابل و برخی از نماینده‌گی‌ها سیاسی واکنش نشان داد.

در بیانیه گروه طالبان آمده است که حضور نظامیان خارجی تحت عنوان و از هر کشوری که باشد برای این گروه قابل قبول نیست.

پیش‌تر گزارش شده بود که امنیت میدان هوایی کابل به ترکیه واگذار می‌شود.

گروه طالبان گفته است مسؤولیت تامین امنیت میدان‌های هوایی، سفارت‌خانه‌های خارجی و نمایندگی‌های دیپلماتیک در افغانستان، مسؤولیت افغان‌ها است.

در بیانیه طالبان آمده است: «هیچ‌کسی به امید بقای حضور نظامی یا امنیتی در کشور ما نباشد و نباید گامی بردارد که در نتیجه آن، روابط بین ملت‌ها و کشورها متشنج ‌شود.»

گروه طالبان هشدار داده‌ است، با کسانی که بخواهند به بهانه تامین امنیت میادین هوایی و مکان‌های دیپلماتیک باقی بمانند، برخورد جدی خواهد کرد و این گروه به آن‌ها به دیده «اشغال‌گر» نگاه خواهد کرد.

از سویی هم، گروه طالبان تأکید کرده است که مردم افغانستان به کمک‌های بشردوستانه و غیرمغرضانه‌ جامعه جهانی و کشورهای خیرخواه و دوست نیاز دارند و طالبان خواهان ادامه این کمک‌ها است.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها