jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۳۲۰۳۲۶   ۲۱ خرداد ۱۴۰۰  |  ۲۰:۴۴

نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی از عرضه روزانه ۶ هزار و ۵۰۰ تن مرغ در سطح کشور خبر داد و گفت: کمبودی در عرضه مرغ نداریم.

به گزارش جام جم آنلاین، حبیب اسداله نژاد، نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین‌ تحولات بازار مرغ اظهار کرد: علی رغم آنکه قیمت تمام شده مرغ بالاتر از نرخ مصوب است، اما مرغداران با نرخ مصوب اقدام به عرضه مرغ زنده به کشتارگاه می کنند که علی القاعده هر کیلو مرغ گرم در خرده فروشی ها نباید بالاتر از ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه شود.

وی افزود: با وجود افزایش هزینه های تولید انتظار می رود که قیمت مصوب مرغ اصلاح شود تا واحدهای مرغداری متحمل زیان نشوند، در غیر این صورت جوجه ریزی کاهش می یابد.

اسداله نژاد قیمت کنونی هر قطعه جوجه یک روزه را ۶ هزار تا ۷ هزار تومان اعلام کرد و گفت: مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و سایر دستگاه ها جوجه با نرخ ۷ تا ۸ هزار تومان را قبول ندارند و اذعان می کنند که عرضه با این نرخ ها بازار گرمی است، اما بیان چنین اظهاراتی فرار روبه جلو و شانه خالی کردن از مسئولیت است چرا که مرغداران عرضه جوجه بالاتر از نرخ مصوب را قبول ندارند.

وی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ به بازار وجود ندارد، افزود: در حال حاضر مرغ در تمامی فروشگاه ها و مغازه های پروتئینی وجود دارد، اینکه برخی واحدها ، مرغ با نرخ مصوب عرضه نمی کنند، هیچ ارتباطی به میزان تولید ندارد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی از توزیع روزانه ۶ هزار و ۵۰۰ تن مرغ در سطح کشور خبر داد و گفت: زمانیکه مرغ در تمامی فروشگاه ها موجود است، کمبودی در عرضه نداریم و این میزان جوابگوی نیاز کشور است و همواره عرضه با نرخ های بالاتر ناشی از سودجویی مغازه داران و مشکلات توزیع است که دستگاه های مسئول باید مشکل را رفع کنند.

وی با بیان اینکه تامین نهاده همانند قبل در حال انجام است، گفت: گرچه در شرایط فعلی ۱۰۰ درصد نهاده مورد نیاز از سامانه بازارگاه تامین می شود، اما همچنان با تاخیر به مرغداران عرضه می شود که با این وجود باید منتظر ماند و دید که دولت بعد در ارتباط با تامین نهاده چه تصمیمی اتخاذ می کند و آیا راهکاری برای اصلاح سیستم وجود دارد یا خیر؟

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر