سفیر روسیه در هند اعلام کرد، دو کشور مصمم به اجرای توافق فروش اس-۴۰۰ هستند و مسکو اولین محموله این سامانه را تا قبل از پایان سال ۲۰۲۱ به دهلی نو تحویل می‌دهد.
کد خبر: ۱۳۲۰۱۸۳
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، «نیکلای کوداشف» سفیر روسیه در هند اعلام کرد که همه‌گیری ویروس کرونا تاثیری بر توافق دو کشور برای فروش سامانه «اس-۴۰۰» ندارد و اولین محموله این سامانه تا قبل از پایان سال جاری تحویل دهلی نو می‌شود.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این دیپلمات روس در یک سخنرانی در دهلی نو اعلام کرد: «ما شاهد هیچ تغییری (در قرارداد فروش اس-۴۰۰ بین روسیه و هند) نیستیم و رهبری هند تعهد خودش را به این توافقات تایید کرده است».

هند و روسیه ماه اکتبر ۲۰۱۸ بر سر قرارداد فروش پنج سامانه پدافندی هوایی اس-۴۰۰ توافق کردند. طبق این توافق، قرار است آخرین سامانه تا نیمه اول سال ۲۰۲۵ به دهلی نو تحویل داده شود.

سفیر روسیه در هند اعلام کرد، طبق جدول زمانی قبلی توافق شده بین دو کشور، اولین محموله اس-۴۰۰ تا پایان سال جاری میلادی به دهلی نو تحویل داده می‌شود و همه گیری ویروس کرونا تاثیری بر اجرای توافق دو کشور نخواهد داشت.

چندی قبل، «بالا ونکاتش» سفیر هند در روسیه هم در اظهاراتی درباره توافق اس-۴۰۰ بین دو کشور گفته بود، همه‌گیری ویروس کرونا «تاثیر زیادی» روی اجرای این قرارداد نخواهد داشت.

ارزش پولی توافق هند و روسیه برای فروش سامانه پدافند اس-۴۰۰، بیش از پنج میلیارد دلار اعلام شده است.
تدارک هند برای خرید اس-۴۰۰ روسیه با مخالفت‌های آمریکا مواجه شده و مقام‌های مختلف واشنگتن از زمان امضای این توافق، حتی دهلی نو را به تحریم تهدید کردند.

دهلی نو به رغم تداوم فشارهای واشنگتن، تاکنون به این توافق پایبند بوده است.
برچسب ها: هند روسیه s400
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها