jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۱۹۸۲۵   ۱۸ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۹:۰۶

استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی در جام جهانی ۲۰۲۱ فوتسال به شکلی جدید قطعی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، فدراسیون جهانی فوتبال اعلام کرد استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی در فوتسال با عنوان «حمایت ویدئویی» (Video support) در جام جهانی فوتسال که چند ماه دیگر در کشور لیتوانی برگزار می‌شود، قطعی شده است.

سایت فیفا در این ارتباط نوشت: «در راستای هدف فیفا در استفاده از فناوری برای بهبود تجربه فوتبال، همانطور که در چشم انداز ۲۰۲۰-۲۰۲۳ آمده است شورای فیفا اخیراً استفاده از حمایت ویدئویی (VS) را در جام جهانی فوتسال لیتوانی تایید کرده است. این سیستم شامل یک اپراتور بررسی و یک نمایشگر در کنار زمین است که داوران بر روی آن قادر به بررسی موارد خاص هستند.»

طبق اعلام فیفا، داوران و تیم‌ها در چهار حالت می‌توانند صحنه‌های مشکوک را بازبینی کنند:

۱- موقعیت گل / ‏‬بدون گل
۲- پنالتی
۳- کارت قرمز مستقیم
۴- موارد بالقوه شناسایی اشتباه

«پیرلوئیجی کولینا» رئیس کمیته داوران فیفا با حمایت از استفاده از VS گفت: این یک مرحله مهم برای فوتسال است یعنی معرفی VS در بالاترین سطح رقابت‌های بین المللی. این یک سیستم نوآورانه برای فوتسال خواهد بود که امکان مرور سریع حوادث خاص در زمین را فراهم می‌کند و در نهایت نتایج عادلانه تری را تضمین می‌کند.

به نوشته سایت فیفا، این تکنولوژی در چندین مسابقه مورد آزمایش قرار گرفته و در لیتوانی، کشور میزبان جام جهانی فوتسال نیز در حال اجرا است.

پروتکل سیستم VS در حال نهایی شدن است و نزدیکی به مسابقات منتشر می‌شود.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها