وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بنگاه‌ های تولیدی برای کاهش آسیب دیدن از قطعی برق،‌ تولید 8 هزار مگاوات برق را در دستور کار خود دارند.
کد خبر: ۱۳۱۹۶۶۰

به گزارش جام جم آنلاین، علیرضا رزم حسینی امروز در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران گفت: وضعیت صنعت در سال گذشته نسبتاً خوب بود و با وجود تحریم‌ و کرونا 8 درصد رشد صنعتی اتفاق افتاد. در حوزه تجارت نیز علی‌رغم همه مشکلات صادرکنندگان توانستند نسبت به تأمین کالاهای مورد نیاز کشور اقدام کنند. به طوری که تجارت ایران به رقمی بالغ بر 74 میلیارد دلار رسید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در خصوص رونق حوزه معدن 6 هزار پهنه معدنی در دستور کار 31 استان قرار گرفته که از طریق مزایده عمومی در معرض فعالان حوزه معدن و سرمایه‌گذاران قرار خواهد گرفت.

وی افزود: همچنین کلیه سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در حوزه تأمین نهاده‌های دامی و محصولات کشاورزی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت و وزارت صمت برای تأمین نهاده‌ها کمک کننده خواهد بود.

رزمحسینی بیان داشت:‌ در فروردین‌ماه 1400 نسبت به مدت مشابه سال قبل در 27 رشته صنعتی بالغ بر 50 درصد رشد تولید داشتیم و این یکی از افتخارات ما به شمار می‌رود.

وی افزود: همچنین در فروردین 1400 نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاخص صدور جواز تأسیس 62درصد رشد کرده و 74 درصد در صدور پروانه بهره‌برداری افزایش داشته‌ایم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از مشکلات اصلی واحدهای صنعتی به خصوص فولاد و آلومینیوم تأمین برق است که تصمیم گرفته‌ایم تا واحدهای صنعتی در این زمینه نیز اقدام به تولید برق کنند، لذا برنامه‌ریزی شده تا طی 2-3 سال آینده این واحدهای صنعتی هشت هزار مگاوات برق خود را تأمین کنند.

رزم حسینی عنوان کرد: بسته مانع‌ زدایی از تولید تهیه شده که فردا در دستور کار ستاد اقتصادی دولت قرار خواهد گرفت.

وی در بیان اینکه در جهت مانع‌ زدایی از تولید امضاهای طلایی را فسخ کرده‌ایم و تیک‌های صادراتی جمع شده است، گفت: مصوبه 214 و 177 دولت باعث شد که پرونده قضایی صادرکنندگان جمع شود و اکنون هیچ صادرکننده‌ای پرونده قضایی ندارد.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها