رئیس پارلمان عربی با متهم کردن ایران به «ایفای نقش مخرب در منطقه» گفت، کشورهای عربی خلیج فارس «برای مقابله با مداخلات ایران» باید بر «قدرت پادشاهی عربی سعودی» تکیه کنند.
کد خبر: ۱۳۱۹۴۰۰

به گزارش جام جم آنلاین، «عادل عبدالرحمن العسومی» رئیس پارلمان عربی دو روز پس از مصاحبه با روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» که خواستار حضور کشورهای عربی در مذکرات وین (برجام) شد، در سخنانی جدید به ایران حمله کرد.

العسومی شنبه‌شب در برنامه‌ای تلویزیونی مدعی شد که ایران خیرخواه کشورهای عربی نیست و تلاش می‌کند که در منطقه خرابکارانی داشته باشد چرا که به ادعای او ایران راهبرد بی‌ثبات‌سازی همه کشورهای عربی دارد.

این مقام عربی ضمن تمجید از عربستان سعودی، راهکار هم برای کشورهای عربی ارائه کرد و از آنان خواست «برای مقابله با دخالت‌های ایران، بر قدرت پادشاهی عربی سعودی و حمایت مصر» تکیه کنند.

به گزارش «الخلیج آنلاین» العسومی مدعی شد که «ایران هیچ دوستی ندارد» و از متحدانش برای خسارت زدن به کشورهای عربی استفاده می‌کند. «ما مخالف اقدامات ایران از جمله در یمن، عراق، سوریه، لبنان و دیگر کشورهای هستیم. ایران تلاش می‌کند کشورهای عربی را تجزیه کند».

العسومی که از اکتبر ۲۰۲۰ (مهرماه ۱۳۹۹) رئیس پارلمان عربی شده، بحرینی است و سیاست‌های کشورش علیه ایران را دنبال می‌کند.

بحرین به تبعیت از عربستان سعودی مکررا ایران را به دخالت در امور کشورهای عربی متهم و علیه ایران در رسانه‌ها فضاسازی می‌کند.

العسومی در حالی ایران را به دخالت در کشورهای عربی متهم می کند که عربستان سعودی از سال ۱۳۹۴ رسماً علیه یمن وارد جنگی تمام عیار شده که نتیجه آن تخریب گسترده زیرساخت‌های یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه شده است.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها