یک روزنامه بحرینی اعلام کرد تیم ملی فوتبال این کشور در دیدار با ایران به دنبال پیروزی است چرا که حتی تساوی هم بحرین را در «مارپیچ اعداد» قرار می‌دهد!
کد خبر: ۱۳۱۹۳۴۸

به گزارش جام جم آنلاین، روزنامه «الوطن» بحرین در گزارشی به بررسی شرایط صعود تیم ملی فوتبال این کشور به جام ملت‌ های ۲۰۲۳ آسیا و صعود به دور نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر پرداخت و تاکید کرد حتی کسب تساوی برای بحرین مقابل ایران می‌تواند دردسرساز شود.

این روزنامه نوشت: «تیم ملی فوتبال ما کار مهمی در پیش دارد، پیروزی در دو مسابقه مقابل ایران و هنگ کنگ به منظور کسب بلیت صعود مستقیم به جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا در چین و بلیت صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر.

پیروزی ۸ بر صفر مقابل کامبوج انگیزه روحی برای بحرین است تا مهمترین دیدار خود را در این مرحله برابر ایران انجام بدهد. بحرین ملزم به شکست ایران و کسب سه امتیاز است که در این صورت ۹۰ درصد صعودش به مرحله بعد بدون احتساب دیگر نتایج این گروه قطعی است. البته بحرین باید ۱۰ درصد باقیمانده را با شکست دادن هنگ کنگ در آخرین بازی این مرحله تکمیل کند.

در صورت تساوی بحرین مقابل ایران، تیم ما باید با اختلاف زیاد هنگ کنگ را شکست بدهد و از سوی دیگر منتظر هدیه تیم عراق باشد تا تیم ملی فوتبال ایران را متوقف کند. در صورت باخت عراق، بحرین از مسابقات انتخابی جام جهانی خداحافظی می‌کند و برای صعود به جام ملت‌های آسیا وارد مرحله مقدماتی خواهد شد.»

الوطن همچنین شرایط گروه‌های دیگر را برای نحوه صعود بهترین تیم‌های دوم هر گروه بررسی کرده است. در بخشی از مطلب الوطن آمده است: «اگر در گروه E تیم ملی قطر صدرنشین شود، پنج تیم برتر رده دوم (به جای چهار تیم) راهی مرحله نهایی خواهند شد (چون قطر خودش میزبان جام جهانی است) که این برترین‌ها با اختلاف امتیاز و تفاضل گل محاسبه خواهد شد.»

منبع: مهر

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها