jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۹۱۸۵   ۱۴ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۱:۲۹

منابع رسانه‌ای لبنان از اعتراضات جدید در لبنان در پی افزایش دلار و بحران اقتصادی در این کشور خبر دادند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، لبنانی‌ها دیروز بار دیگر به افزایش بهای دلار و اوضاع بد معیشتی در تمام سطوح و عدم دستیابی به راه حل سیاسی برای برون‌رفت لبنان از بحران اقتصادی، اعتراض کردند.

شرکت‌کنندگان در دور جدید این اعتراضات، اقدام به آتش زدن سطل‌های زباله و انسداد مسیر تقاطع ایلیا و خیابان منتهی به حسام الدین الحریری کردند.
 
دور جدید اعتراضات در لبنان به تشدید بحران اقتصادی
دور جدید اعتراضات در لبنان به تشدید بحران اقتصادی

اکنون بیش از 7 ماه از ماموریت «سعد حریری» برای تشکیل دولت در لبنان می گذرد، اما هنوز نشانه جدی برای برون رفت این کشور از بحران عمیق سیاسی که همراه با تشدید بحران‌های اقتصادی و مالی و اجتماعی است، دیده نمی‌شود.

طی این مدت، لبنان شاهد نوسانات شدید ارزی بوده و ارزش پول این کشور در برابر دلار آمریکا کاهش یافته است و معترضان عدم جدیت سعد الحریری در تشکیل دولت را مسئول این نابسامانی می‌دانند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر