jamejamonline
هرمزگان عمومی کد خبر: ۱۳۱۹۱۴۹   ۱۶ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۴:۳۳

جلسه بررسی عملکرد برنامه سلامت مادران در در ارتباط با کاهش مرگ و میر مادران باردار و ارتقاء سلامت آنان با حضور معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان توسط مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس این معاونت بصورت وبینار برگزار شد.

title
به گزارش جام جم آنلاین هرمزگان،جلسه بررسی عملکرد برنامه سلامت مادران در در ارتباط با کاهش مرگ و میر مادران باردار و ارتقاء سلامت آنان با حضور معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان توسط مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس این معاونت بصورت وبینار برگزار شد.

دکتر فخار معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این نشست  با اشاره به اهمیت شاخص مرگ ومیر مادران باردار، شاخص مذکور را بعنوان یکی ازمهم ترین شاخص های توسعه پایدار کشور نام برد.

مدیر سلامت جمعیت خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: ارائه خدمات با کیفیت در دوران پیش از بارداری، حین بارداری و پس از زایمان می تواند موجب رسیدن به هدف مورد انتظار کشوری و ارتقاء سلامت مادران گردد.

آرزو مبارک آبادی با اشاره به اهمیت حفظ و ارتقای سلامت مادران ضمن اقدامات انجام شده بر لزوم تقویت روند ارجاع و پیگیری مادران باردار و زایمان کرده پرخطر مخصوصا در زمان شیوع بیماری کووید 19تاکید کرد.

وی اهداف برنامه سلامت مادران، روند 5 ساله مرگ و میر مادران باردار در استان، شاخص های مقایسه ای و چالشهای موجود، اهم اقدامات انجام یافته، فعالیتها و اهداف مورد انتظار برنامه سلامت مادران در سال جاری و راهکارهای قابل اجرا بیان کرد.

در ادامه مسئولین سلامت خانواده شهرستانهای تابعه، مشکلات موجود در برنامه سلامت مادران را ارائه کردند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها