نشست مشترک تخصصی قضایی- انتظامي با حضور مسؤولان قضایی و روسای پلیس هاي تخصصي استان برگزار شد.
کد خبر: ۱۳۱۹۱۰۸
به گزارش جام جم انلاین اصفهان ;به نقل از روابط عمومی دادگستری كل استان اصفهان: محمدرضا حبیبی رئیس کل دادگستری استان ضمن تاکید بر لزوم استمرار برگزاری جلسات مشترک تخصصی پلیس و دستگاه قضایی گفت: تعامل و هم اندیشی و همکاری متقابل میان این دو مجموعه باعث حفظ و ارتقاء نظم و امنیت پایدار و اجرای صحیح قوانین در جامعه می شود. وی افزود: حمایت دادستان ها و مقامات قضایی از پلیس در انجام ماموریت ها ایجاد انگیزه و پیشرفت را به دنبال خواهد داشت. از این رو سعی می‌شود هدف گذاری های ما در راستای ناامن سازی هر چه بیشتر براي عدم میدان گیری هنجارشکنان و اراذل و اوباش و مجرمان خطرناک معطوف باشد.

ایشان حمل و استفاده از سلاح را یکی از جرائم مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: با رصد اطلاعاتی دقیق اجرای طرح‌های مختلف پلیسی و حضور به موقع نیروی انتظامی و صدور دستورات قاطع قضایی در چارچوب قانون با قاچاقچیان، استفاده‌کنندگان و حاملان سلاح غیرمجاز در سطح استان برخورد و احکام بازدارنده قانونی آن با قاطعیت اجرا خواهد شد.
وی همچنین ایجاد هرگونه آلودگی صوتی با خودرو و موتورسیکلت در سطح شهر را از ديگر جرايم دانست و تاکید کرد: ایجاد آلودگی های صوتی از طریق خودرو و موتورسیکلت به خصوص در هنگام شب در شان اصفهان نبوده و ما از پلیس درخواست داریم با ورود جدی و در صورت لزوم تشکیل پرونده با این گونه جرايم برخورد نماید.

رئیس دستگاه قضایی استان در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم تلاش در جهت کاهش ورودی پرونده به محاکم تاکید و اظهار داشت: نيروی انتظامی می‌تواند در برخی از موضوعات غیر جنايی با تذکر لسانی و یا اعمال و اختيارات قانوني پيشگيرانه و بازدارنده از تشکیل پرونده قضایی جلوگیری نموده و در كاهش آمار ورودی پرونده به دستگاه قضایی نقش مهم و موثری ایفا نماید.

شایان ذکر است بخشی از مذاکرات در این نشست به برنامه‌ریزی و زمینه‌سازی برای مشارکت و حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای و نیز تامین امنیت برگزاری انتخابات پیش رو اختصاص داشت.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها