jamejamonline
سیاسی دولت کد خبر: ۱۳۱۹۱۰۷   ۱۳ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۲:۴۹

رئیس جمهور گفت: مردم نباید به تبلیغات غلط و دشمن شادکن نسبت به کشور اعتنا کنند. متاسفانه این‌روزها تبلیغات ناروا و غلط بیشتر شنیده می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در مراسم افتتاح طرح‌های ملی وزارت جهاد کشاورزی گفت: این مهم است که در یک روز بیش از ۱۶۰۰ طرح گلخانه‌ای را افتتاح می‌کنیم و مردم ما شاهد هستند که بخش کشاورزی مثل سایر بخش‌ها در حال جهش تولید است و مردم نباید به تبلیغات غلط و دشمن شادکن نسبت به کشور اعتنا کنند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه این‌روزها تبلیغات ناروا و غلط بیشتر شنیده می‌شود، اظهار داشت: مردم باید به آمار و ارقام استان خود و سراسر کشور توجه کنند و بعد هم بدانند همه اینها در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی بوجود آمده و در سایه تلاش و ایثار همه مردم و مدیران عزیز بوده است.

روحانی تصریح کرد: تا روز عید غدیر خم این افتتاح‌های پنجشنبه‌ها را ادامه می‌دهیم. ما با افتتاح‌های پنجشنبه‌ها خواستیم به بدخواهان و دشمنان بفهمانیم مدیران کشور در زمان تحریم با تلاش خود طرح ها را به ثمر می‌رسانند. 

رئیس جمهور بیان داشت: امروز ۱۳ خرداد در واقع روز رحلت امام است چون شب ۱۴ خرداد این اتفاق افتاد. امام شیوه ویژه ای برای اداره کشور داشت و معمولا دستور کم می‌داد اما در عین حال اندیشه ملی و دینی او برای مردم به طور مرتب پخش می‌شد و این اندیشه باعث می‌شد راه جدیدی برای مدیران باز شود و امام با اندیشه‌های خود باور را در مردم ایجاد می‌کرد. 

وی ادامه داد: اقتصاد و کشاورزی با دستور انجام نمی‌شود و اینها تحقیقات و فعالیت‌های دانش بنیان می‌خواهد. امروز همه چیز باید بر مبنای علم و دانش باشد. علم و دانش برنامه و باور را برای ما می‌سازد. امام باورها را افزایش می‌داد و با علم و اندیشه جدیدش گره‌ها را می‌گشود و پیورانش این راه را می‌پیمودند. 

روحانی افزود: ۱۵ خرداد این است که اسلحه و زور در برابر اندیشه پیروز نمی‌شود. هیچگاه تفنگ، فشار و زندان نمی‌تـ‌واند راهگشا باشد و جلوی مسیر عقل، خرد و اندیشه را بگیرد. 

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت خاک و آب در کشور گفت: ما باید مراقب خاک‌خودمان باشیم باید  خاک را درست حفظ کرد. زمین شور را با زهکشی شیرین می‌کنیم. در مساله احیای زمین کار بزرگی در دولت یازدهم و دوازدهم انجام شد و حدود ۶۰۰ هزار هکتار زمین را در کشور احیا کردیم.  
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

5 اولویت دولت جدید

5 اولویت دولت جدید

برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری 28 خرداد سال 1400 و پیروزی حجت‌ الاسلام رئیسی در این عرصه، مولد پرسش‌ها و دغدغه‌های اساسی و مهمی در مسیر حل‌وفصل معضلات جاری در کشورمان محسوب می‌شود. در این خصوص نکاتی وجود دارد که لازم است مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر