jamejamonline
زنجان عمومی کد خبر: ۱۳۱۹۰۹۴   ۱۶ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۴:۲۶

مدیر کل بهزیستی استان زنجان از توانمند سازی۱۴۰ زن سرپرست خانوار و دختر خود سرپرست تحت حمایت بهزیستی خبرداد وگفت : طرح‌های خودکفایی، اشتغال و توانمندسازی خانوارهای تحت پوشش از جمله برنامه‌های بهزیستی است که می تواند بخشی از سنگینی فشارهای اقتصادی بر دوش خانواده ها را کاهش دهد تا به همان نسبت آسیب های اجتماعی نیز کاهش یابد.

title
به گزارش جام جم آنلاین زنجان؛ محمد محمدی با اشاره به توانمند سازی زنان سرپرست خانوار، عنوان کرد : طرح آماده سازی شغلی این زنان به دنبال برنامه‌های توانمندسازی و به شکل تک نفره است که فرد ابتدا آموزش‌های کارآفرینی، کسب و کار، فنی- حرفه ای و آشنایی با قوانین کار را دریافت می‌کند و سپس پروژه‌ای را تعریف کرده و بر اساس طرح مبالغی تحت عنوان سرمایه کار به شکل بلاعوض دریافت می‌کند.

این مقام مسئول به بیمه تامین اجتماعی و بیمه روستایی و عشایری زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت : در حال حاضر ۹۵۱ زن سرپرست خانوار شهری تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی و ۴۲۳ نفر نیز تحت پوشش بیمه روستایی و عشایری هستند.

محمدی خاطر نشان کرد : تامین ودیعه مسکن جهت دسترسی به سرپناه و اسکان موقت، کمک هزینه شهریه دانشگاه این زنان یا فرزندانشان و تسهیلات معافیت سربازی برای یکی از فرزندان پسر زنان سرپرست خانوار که فاقد همسر هستند و نیز طرح غربالگری جسمی زنان سرپرست خانوار به منظور ارتقاء سطح سلامت زنان خانواده های تحت پوشش از دیگر برنامه‌های حمایتی است که برای زنان سرپرست خانوار اجرا می‌شود.

مدیر کل بهزیستی اظهار کرد : با توجه به شیوع ویروس کرونا  و برخی مشکلات اقتصادی با هدف رفع برخی مشکلات معیشتی زنان سرپرست خانوار،   بسته های حمایتی در فواصل زمانی مختلف با کمک خیران،   بین زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی توزیع شده است همچنین مستمری این افراد براساس ماده ۷۹ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر برقراری مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امدادحضرت امام خمینی (ره) به میزان ۲۰درصد حداقل مستمری کارگران از اردیبهشت ماه سال جاری، بر اساس بُعد خانوار از ۳۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و صد هزار تومان پرداخت شد.

بهزیستی برنامه های حمایتی متعددی را برای این قشر دارد که تشکیل گروه‌های همیار زنان سرپرست خانوار، بیمه اجتماعی زنان و دختران روستایی و عشایر بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری، پرداخت ودیعه مسکن به خانوارهای نیازمند و  پرداخت کمک هزینه تحصیلی زنان سرپرست خانوار یا فرزندان از آن جمله است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس زنجان - یادداشت

بیشتر
پویش زیارت اربعین در زنجان برگزار می‌شود

پویش زیارت اربعین در زنجان برگزار می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با اشاره به پویش برگزاری مراسم زیارت اربعین در منازل گفت: با توجه به شرایط کرونایی تاکید و دستورالعمل ستاد اربعین، صیانت از سلامت مردم است.

نیازمندی ها