مدیر روابط عمومی پالایشگاه تهران تشریح کرد

صدای انفجار در پالایشگاه تهران ناشی از تغییرشکل مخازن است

مدیر روابط عمومی پالایشگاه تهران اعلام کرد: صدای انفجاری که شنیده می‌شود ناشی از تغییر شکل مخازن (دفورمه) در اثر حرارت بوده و انفجار جدیدی رخ نداده است.
کد خبر: ۱۳۱۹۰۵۶

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، شاکر خفایی گفت: آتش‌سوزی شب گذشته مخازن این پالایشگاه مهار شده اطفا کامل تا ظهر امروز پنجشنبه انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: آتش مهار شده تا به مخازن دیگر سرایت نکند، اما اطفا و خاموش شدن کامل منوط به این است که فرآورده نفتی داخل مخزن بسوزد و تمام شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: تنها پنج درصد از محتویات مخزن باقیمانده است که حدودا تا سه ساعت دیگر با سوختن کامل آن آتش خاموش خواهد شد.

خفایی تاکید کرد: قسمت‌های انتهایی مخزن، چون فرآورده‌های نفتی سنگین تری دارد دودش غلیظ‌تر است و مدیریت می‌شود تا بسوزد و اطفا کامل انجام شود.

وی یادآور شد: به دلیل مسائل ایمنی راه‌های ورودی بسته و خط تولید پالایشگاه موقت تعطیل شده است تا پس از اطفا کامل مجدد خط تولید در مدار قرار گیرد.

استاندار تهران به همراه فرماندار ری برای پیگیری حادثه در اتاق فرمان پالایشگاه حضور یافته اند.

شرکت پالایش نفت تهران با ظرفیت پالایش ۲۵۰ هزار بشکه در روز در حدود ۱۷ تا ۲۰ درصد انرژی کشور را تولید می‌کند، این پالایشگاه سال ۱۳۴۷ تأسیس شده و اینک مشتمل بر ۲ پالایشگاه جنوبی و شمالی است.

به گزارش ایرنا، ساعت ۱۹ و ۱۸ دقیقه عصر، چهارشنبه (۱۲ خردادماه) حادثه آتش‌سوزی وسیعی به دلیل نشتی یکی از مخازن ضایعات نفتی پالایشگاه تهران رخ داد که گروه‌های امدادی و آتش‌نشانی به‌منظور مهار و خاموش کردن آتش به‌سرعت وارد عمل شدند.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها