عراقچی پیش از آغاز نشست کمیسیون مشترک برجام:

اختلافات به نقطه‌ای رسیده که همه معتقدند حل نشدنی نیست

معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان با اشاره به برگزاری مذاکرات وین گفت: همه هیئت‌ها مصمم هستند، اختلافات به نقطه‌ای رسیده که همه معتقد هستند که این طور نیست که حل نشدنی باشد.
کد خبر: ۱۳۱۸۹۸۵

به گزارش جام جم آنلاین، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیئت ایرانی شرکت کننده در مذاکرات وین امروز (چهارشنبه) و پیش از برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام گفت: امروز در موقعیتی هستیم که باید یک جمع بندی جدیدی از مذاکراتی که تا الان انجام شده داشته باشیم.

وی افزود: همه هیئت‌ها به این نتیجه رسیدند که باید مراجعه مجددی به پایتخت‌ها برای مشورت‌های بیشتر و تصمیم گیری‌های بیشتر در خصوص مسائل مورد اختلاف صورت بگیرد. امروز یک جلسه جمع بندی کمیسیون مشترک خواهیم داشت و بعد از آن هیئت‌ها به پایتخت‌های خودشان مراجعه خواهند کرد.

معاون وزیر خارجه ادامه داد: احتمالا در جلسه کمیسیون مشترک درباره تاریخ برگشت هم تصمیم گیری خواهد شد.

عراقچی افزود: همه هیئت‌ها مصمم هستند و جدیت کاملا وجود دارد. اختلافات به نقطه‌ای رسیده که همه معتقد هستند که این طور نیست که حل نشدنی باشد، ولی به هر حال جزییات هم مهم است و مواضع قطعی ما مهم است که باید رعایت شود. انشاءالله در جلسه جمع بندی خواهد شد که چه زمانی شروع خواهیم کرد.

وی یادآور شد: بعید می‌دانم خیلی فاصله بیفتد و احتمالا مثل ادوار گذشته بعد از یک دوره مشورتی در تهران انشاءالله به وین باز خواهیم گشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها