jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۱۸۷۹۱   ۱۱ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۸:۴۳

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: با توجه به فرارسیدن فصل گرما، از همه هموطنان درخواست داریم که از هرگونه شنا در تاسیسات آبی، کانال‌ها و دریاچه سدها پرهیز کنند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین به نقل از شرکت آب منطقه‌ای تهران، یوسف رضاپور گفت: همه ساله با آغاز فصل گرما و به ویژه در روزهای پایانی هفته و روزهای تعطیل، شاهد ورود شهروندان و گردشگران به حاشیه رودخانه‌ ها و تاسیسات آبی، بدون توجه به علائم هشداردهنده و اطلاعیه‌های مکرر این شرکت هستیم که این سهل نگاری و بی‌توجهی، موجب بروز خسارت‌های جانی و مالی فراوان برای آن‌ها می‌شود.

وی با بیان اینکه عواملی مانند شرایط رسوبی کف دریاچه سدها، وجود ریشه و شاخه درختان و عدم دید کافی و امکان برخورد با اجسام سفت و نوک تیز، تأسیسات آبی همچون دریاچه سدها را به محل نامناسبی برای شنا تبدیل می‌سازد، خواستار خودداری شهروندان و گردشگران از شنا در این مکان‌ها شد.

به گفته این مقام مسئول، برخی از سازه‌های آبی در زیر آب تعبیه شده‌اند که در مجاورت آن‌ها مکش آب به شدت افزایش می‌یابد، بنابراین شنا در این تأسیسات آبی باعث می‌شود که افراد به زیر آب کشیده شده و در نتیجه غرق شوند.

رضاپور با هشدار اینکه تغییرات دمایی در لایه‌های مختلف آب بسیار شدید و خطرناک است، اظهار داشت: نوع طراحی کانال‌های آبیاری کشاورزی با استخر و مکان‌های تفریحی کاملاً متفاوت است، به طوری که حجم آب زیادی با دبی متغیر در کانال‌ها جریان دارد و این کانال‌ها بسیار عمیق و شدت جریان آب در آن‌ها زیاد است که حتی برای شناگران ماهر نیز خطرناک محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری، متأسفانه شماری از هموطنان ما به دلیل بی توجهی به تابلوهای هشدار دهنده ممنوعیت شنا در حریم دریاچه سدها و تأسیسات آبی غرق شدند، توضیح داد: علاوه بر اطلاع رسانی مکرر از طریق رسانه‌ها، در محل سدها، کانال‌ها و حوضچه‌های تغذیه مصنوعی تابلوهای هشدار دهنده در حریم دریاچه سدها و تأسیسات آبی نصب شده است که لازم است هموطنان به این تابلوها توجه لازم را داشته و از شنا در مناطق ممنوعه پرهیز کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران در پایان هشدار داد: در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای، عواقب آن متوجه خود اشخاص است و این شرکت در این خصوص هیچ گونه مسئولیتی بر عهده ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها