jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۱۸۵۶۹   ۱۰ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۹:۰۴

معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران:

تست کرونای ۶ تبعه ایرانی در بازگشت از هند مثبت شد

معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران از مثبت شدن تست کرونای شش نفر از اتباع ایرانی که روز گذشته از هند به کشور وارد شدند، خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین، حمید گودرزی، عصر دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به بازگشت اتباع ایرانی از هند گفت: در اولین پرواز که برای بازگشت دیپلمات‌های ایرانی از هند به کشور صورت گرفته، ۱۰۴ نفر وارد کشور شدند.

وی اظهار داشت: براساس پروتکل کمیته امنیتی انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا این افراد باید به مدت ۱۴ روز قرنطینه شوند.

معاون امنیتی انتظامی استان تهران ادامه داد: هتلی برای این افراد در نظر گرفتیم و تمام این افراد به این هتل منتقل شده‌اند.

وی با اشاره اینکه از تمامی این افراد تست پی سی آر گرفته شده، گفت: تست ۶ نفر از این افراد مثبت بوده است و همکاران ما در وزارت بهداشت در حال بررسی سوش (ریشه) این بیماری هستند.

گودرزی خاطرنشان کرد: متاسفانه فشارهایی بر کادر درمان ایجاد شده، اما انتظار داریم براساس مصوبه و کمیته امنیتی انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا عمل شود.

وی تاکید کرد: قرار است در نیمه خرداد ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر از اتباع ایرانی از طریق پرواز کراچی تهران به کشور بازگردانده شوند و همچنین بعد از آن از طریق پرواز بمبی تهران دیگر اتباع کشورمان بازگردند.

معاون استاندار تهران یادآور شد:‌ تقاضا داریم براساس همین چارچوب مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا عمل شود تا با مشکلی مواجه نشویم.

همچنین در این جلسه ویدئو کنفرانسی فرمانداران شهرستان های شمیرانات، بهارستان و پاکدشت از کاهش بیماران سرپایی، بستری و فوتی های ویروس کرونا در این شهرستان خبر دادند.

به گزارش ایرنا، جلسه هفتگی ستاد مقابله با کرونا استان تهران عصر امروز/ دوشنبه در محل استانداری تهران برگزار شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

واریانت‌ هندی، ایران را فتح می‌کند؟

واریانت‌ هندی، ایران را فتح می‌کند؟

چرخه انتشار کرونا هنوز در کشور گسترده است، هنوز به شکل میانگین روزانه بیش از 11هزار مبتلای جدید شناسایی می‌شود و این زنگ خطری است که باید جدی گرفته شود.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش