jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۸۲۵۹   ۰۹ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۱:۳۲

وزیر امنیت عمومی رژیم صهیونیستی در حال نهایی‌سازی طرحی است تا با مستقر کردن تعداد زیادی از نظامیان این رژیم در شهرهای اشغالی، تظاهرات‌های فلسطینیان را با شدت بیشتری سرکوب کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، رسانه‌های صهیونیستی از طرح «امیر اوهانا» وزیر امنیت عمومی این رژیم برای سرکوب هرچه شدیدتر تظاهرات‌های آتی فلسطینیان در شهرهای اشغالی خبر دادند.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه گزارش داد، طرح اوهانا شامل استخدام و آموزش دادن ۵۰۰۰ نیروی پلیس طی یک بازه سه ساله و همچنین به کار گرفتن فوری ۳۰۰ نفر از آنها برای جلوگیری از وقوع اعتراضات فلسطینی‌ها در شرایط کنونی است.

بر این اساس، پنج یگان ذخیره پلیس مرزی نیز برای مقابله با تظاهرات‌کنندگان فلسطینی در شهرهای اشغالی مستقر می‌شوند.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌ پست» به نقل از این گزارش، اوهانا قصد دارد سازمان امنیت داخلی رژیم صهیونیستی «شاباک» را نیز برای سرکوب فلسطینیان وارد عمل کند و یکی از وظایف آن نیز رهگیری کسانی است که در شبکه‌های اجتماعی به اعتراضات دعوت می‌کنند.

وزارت امنیت عمومی رژیم صهیونیستی نیز در بیانیه‌ای درباره این طرح مدعی شده که به برنامه‌ای نیاز دارند تا تظاهرات‌های احتمالی فلسطینیان در آینده را با شدت بیشتری سرکوب کنند.

پیش از این نیز نظامیان رژیم صهیونیستی یک جوان فلسطینی را در جریان تظاهرات در نابلس،‌ در کرانه باختری به شهادت رساندند. 

تصمیم صهیونیست‌ها برای اخراج و مصادره اراضی فلسطینیان در محله شیخ الجراح در قدس اشغالی باعث تشدید تنش‌ها در سرزمین‌های اشغالی شد و گروه‌های مقاومت نیز به این تصمیم صهیونیست‌ها واکنش نشان دادند.

درگیری رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تعرض‌ها در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.

در این درگیری‌ که تا جمعه هفته قبل در جریان بود، رژیم صهیونیستی در غالب حملات خود با هجوم به مناطق مسکونی، زنان و کودکان فلسطینی را به خاک و خون کشید که گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به این جنایت‌ها مواضع این رژیم را هدف حمله گسترده راکتی قرار دادند و سامانه گنبد آهنین در رهگیری بسیاری از آن‌ها ناموفق عمل کرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر