jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۱۸۰۷۶   ۰۸ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۲:۰۱

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان این‌که سفر بین استانی از ۱۲ تا ۱۷ خردادماه ممنوع و مشمول جریمه است، از آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۶۵ سال از هفته آتی خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ دکتر علیرضا رئیسی صبح امروز در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: سفر بین استانی از ساعت 12 ظهر روز چهارشنبه ( 12 خرداد) تا 12 ظهر دوشنبه (17 خرداد ماه) ممنوع است. جریمه یک میلیون تومانی برای تردد در شهرهای قرمز و 500 هزار تومانی برای تردد در شهرهای نارنجی در نظر گرفته است.

وی افزود: این محدودیت تردد بین همه استان‌ها و بدون در نظر گرفتن رنگ بندی شهرهاست.

رئیسی ادامه داد: امروز جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست رئیس جمهور برگزار شد و مروری بر وضعیت بیماری در سطح دنیا داشتیم؛ متاسفانه تعداد مرگ و میرهای ناشی از کرونا در هندوستان با سرعت بالایی در حال افزایش است و میزان موارد ابتلا در این کشور نیز همچنان بالاست. کشور انگلستان موج ویروس جهش یافته انگلیسی را پشت سر گذاشته و مجدداً در اکثر شهرهای این کشور ویروس جهش یافته هندی وجود دارد و این ویروس دارد جایگزین می‌شود.
 
جایگزین شدن ویروس جهش یافته هندی نکته مهمی است و سوش غالب، دیگر ویروس انگلیسی نیست و ویروس هندی در انگلستان جایگزین سوش انگلیسی شده است اما با توجه به اینکه در انگلستان حجم واکسیناسیون بالا رفته، علیرغم درگیری با ویروس هندی، میزان مرگ و میر ناشی از بیماری بالا نرفته است و این نشان دهنده تاثیر واکسیناسیون است که نکته امیدبخشی است.

وی با اشاره به روند کرونا در ایران تشریح کرد: در کشور خودمان، اکثر استان‌ها خوشبختانه همچنان روند نزولی بیماری را طی می‌کنند و میزان مرگ و میر ناشی از بیماری در حال کاهش است اما نکته مهم این است که در برخی استانها به بویژه جنوب و جنوب شرق کشور مواردی از افزایش بیماری در برخی شهرها را مشاهده می‌کنیم.

رئیسی با بیان این‌که استان‌های جنوبی و شرقی کشور باید پروتکل‌های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند تا روند صعودی تبدیل به نزولی شود، گفت: در استان‌های بوشهر، سیستان و بلوچستان، کرمان، کرمانشاه و هرمزگان موارد ابتلا به کرونا در برخی شهرها در حال افزایش است. وضعیت کرونا در کنگان، چابهار، جیرفت، سیرجان، شهر بابک، سرپل ذهاب، بندرعباس، جاسک، بندر خمیر، رودان، قشم، میناب، از نارنجی تبدیل به قرمز شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها