پیوستن رئیس بانک مرکزی ژاپن به جمع بانکدارانی که تردید خود را نسبت به کارایی ارز دیجیتال در دنیای واقعی اعلام کرده‌اند، باعث بی‌ثباتی بیشتر بازار ارزهای مجازی شده است.
کد خبر: ۱۳۱۸۰۳۳
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، ارزش بیت کوین 7 درصد کاهش یافته و به حدود 35500 دلار رسید. تاجران منتظر بی‌ثباتی‌های جدید در دو روز آینده هستند.

 ارزش ارزهای دیجیتال با پیوستن رئیس بانک مرکزی ژاپن به جمع بانکدارانی که تردید خود را نسبت به کارایی این صنعت در دنیای واقعی اعلام کرده‌اند، ضربه سختی خورده است.

 به گفته یکی از تحلیلگران ارشد موسسه سوئیس کوت:«با توجه به ناآرامی های به وجود آمده در سراسر بازار ارز مجازی این احتمال وجود دارد که شاهد یک آخر هفته متلاطم در تجارت بیت کوین و سایر ارزهای مجازی باشیم».

 قیمت بیت کوین 10 درصد در ابتدای هفته گذشته افزایش یافت یافت ولی 18 درصد در روز بعد از آن پایین آمد. بی ثباتی بسیار بالایی در تجارت بیت کوین وجود دارد به طوری که باعث شده بسیاری از تحلیلگران با نظر روسای بانک‌های مرکزی موفق باشند.

در همین حین، ارزش بیت کوین در هفته‌ای که گذشت تغییر چندانی نداشت ولی در کل، 44 درصد نسبت به اوج ارزش آن یعنی 63 هزار دلار ماه آوریل پایین آمده است.

به نظر می‌رسد تهدید نظارت سفت و سخت‌تر همچنان بر روی حساسیت بازار ارزهای مجازی تاثیر می‌گذارد. چین و ایران استخراج بیت کوین را به خاطر مصرف بالای برق محدود کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود سیاست‌گذاران آمریکا با توجه به افزایش بی‌ثباتی در بازار ارزهای مجازی، نظارت‌های مالی را افزایش دهند.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها