jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۱۷۸۸۱   ۰۷ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۹:۳۹

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ضمن اشاره به وضعیت عوارض احتمالی واکسن کرونا بعد از تزریق در جامعه پزشکی، از اتمام واکسیناسیون جامعه پزشکی بخش خصوصی تا پایان تیر ماه خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین، دکتر حسین کرمانپور در گفتگو با ایسنا درباره وضعیت واکسیناسیون جامعه پزشکی علیه کرونا که از سوی سازمان نظام پزشکی انجام می‌شود، گفت: سایتی از سوی سازمان نظام پزشکی برای آن دسته از جامعه پزشکی که واکسن کرونا دریافت کرده‌اند، راه‌اندازی کردیم و اکنون یک ارزیابی اولیه از عوارضی که بر اثر تزریق واکسن کرونا ایجاد شده، داریم.

وی افزود: بر این اساس نزدیک به ۸۰ درصد افرادی که از جامعه پزشکی واکسن دریافت کردند، هیچ عارضه‌ای نداشتند. در عین حال نزدیک به چهار درصد بستری شدند و در ۱۶ درصد مابقی هم از عوارضی از مختصر تا عوارض نگران کننده ایجاد شده که با دارو مرتفع شده است.

کرمانپور درباره وضعیت دوز دوم تزریق‌ها گفت: افرادی که واکسن اسپوتنیک را دریافت کرده‌اند، دوز دوم‌شان را تزریق کرده‌اند. بر این اساس تقریبا افراد بالای ۵۰ سال در جامعه پزشکی واکسیناسیون‌شان تمام شد. البته چند درصدی‌شان باقی ماندند که احتمالا شنبه و یکشنبه هفته دیگر آنها هم دوز دوم واکسن را تزریق می‌کنند.

وی ادامه داد: بنابراین تزریق اسپوتنیک برای افراد جامعه پزشکی بالای ۵۰ سال تقریبا تمام شده تلقی می‌شود. از هفته‌های بعد نیز دوز دوم افرادی که واکسن آسترازنکا زدند، تزریق می‌شود.

کرانپور گفت: بنابراین تا انتهای تیر ماه کل جامعه پزشکی بخش خصوصی واکسن‌هایشان را دریافت خواهند کرد و در بخش دولتی هم که به افراد جامعه پزشکی از سوی دانشگاه‌ها واکسن تزریق شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها