jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۱۳۱۷۸۷۳   ۰۷ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۸:۵۴

پزشکان ژاپنی دوباره در خصوص برگزاری المپیک توکیو هشدار دادند.

به گزارش جام جم آنلاین، نائوتو یویاما رئیس اتحادیه پزشکان ژاپن هشدار داده است که برگزاری بازیهای توکیو می‌تواند در تشدید کووید ۱۹ تاثیر داشته باشد، چرا که کشورهای قاره آسیا با موج چهارم ویروس کرونا مبارزه می‌کند.

دکتر یویاما نشان داد که چگونه ادامه بازی‌ های المپیک در توکیو همه سویه‌ های جهش یافته مختلف ویروس را متحد خواهد کرد. در حالی که ملت ژاپن در حال مبارزه برای مقابله با ویروس است، مقامات نمی‌توانند احتمال بروز ویروس جدید را به طور بالقوه انکار کنند. در صورت بروز چنین وضعیتی، فاجعه بزرگی رخ خواهد داد.

این اختیار در حالی داده شده که کمیته برگزاری بازی های توکیو و کمیته بین‌المللی المپیک اصرار به بازی‌های تابستانی دارند.

با شروع المپیک ورزشکاران از ۲۰۰ کشور در مسابقات شرکت خواهند کرد در حالی که کمتر از ۵ درصد شهروندان ژاپن واکسینه شده‌اند. با شیوع کرونا کمیته برگزاری بازی های توکیو حضور تماشاگران خارجی را ممنوع کرد.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر