jamejamonline
دانش خودرو کد خبر: ۱۳۱۷۸۲۶   ۰۷ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۵:۴۶

تسلا اعلام کرد سایتی برای ذخیره اطلاعات خودروهایش در چین تاسیس کرده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، شرکت خودروسازی تسلا اعلام کرد سایتی در چین را برای ذخیره محلی اطلاعات خودروها تأسیس کرده است. این در حالی است که دولت چین سختگیری‌های بیشتری درباره شیوه کنترل اطلاعات جمع آوری شده توسط دوربین‌ها و حسگرهای خودروها اعمال می‌کند.

این شرکت خودروسازی آمریکایی در پستی در وب سایت ویبو اعلام کرد اطلاعاتی که توسط خودروهای این شرکت در چین تولید می‌شود در همین کشور ذخیره می‌شود. در کارخانه تسلا واقع در این کشور آسیایی مدل ٣ و مدلY تولید می‌شوند.

علاوه بر این موارد، تسلا اعلام کرد شبکه دیتا سنترهای خود در چین را گسترش می‌دهد.
چین دومین بازار بزرگ خودروهای تسلا به شمار می‌رود و در همین راستا این کشور مشغول توسعه قوانینی است که امنیت اطلاعات تولید شده توسط خودروها تضمین می‌کند.

همچنین به برخی از کارمندان سازمان‌های دولتی دستور داده شده خودروهای تسلایشان را داخل ساختمان‌های مذکور پارک نکنند زیرا نگرانی‌هایی درباره دوربین این خودروها وجود دارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها