jamejamonline
لرستان عمومی کد خبر: ۱۳۱۷۵۶۸   ۰۵ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۵۸

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، مجموعه برنامه های فرهنگی این اداره کل مرتبط با شهید سلیمانی با عنوان " راه سلیمانی " را تشریح کرد.

به گزارش جام جم آنلاین لرستان، رضا نیازی گفت: این مجموعه برنامه ها با هدف تبیین آموزه های ایثار و شهادت، جهاد، مقاومت و حماسه آفرینی رزمندگان دلاور دوران دفاع مقدس و ترویج فرهنگ حاج قاسم سلیمانی،از خرداد ماه تا دی ماه سال جاری و دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی ادامه خواهد داشت.
 
وی ادامه داد: مهمترین محور های این برنامه معرفی و تبیین جایگاه و نقش شهدای شاخص لرستان، معرفی شهدای هنرمند استان، تولید برنامه های فرهنگی و هنری محله محور با کمک مساجد و ترویج مکتب و سبک زندگی شهید سلیمانی به روایت فرهنگ و هنر است.
 
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد:  هفته اول این رویداد با هدف بازخوانی روایت هایی از شهید انوشیروان رضایی در منابع مکتوب و شفاهی تحت عنوان « نخل و بلوط » از سوم تا دهم خرداد ماه، هفته دوم با عنوان « مشق شیدایی » بزرگداشت شهدای هنرمند استان از سی و یکم شهریور ماه تا ششم مهر ماه و همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار می شود.

نیازی اظهار کرد: همچنین هفته سوم با عنوان « علمداران » از پنجم تا دهم آذر ماه با هدف تجلیل از فعالان طرح های فرهنگی و هنری محله محور همزمان با هفته بسیج و نهایتاً هفته چهارم که مهمترین هفته ی این رویداد است، با عنوان « مرد میدان » و بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از نهم لغایت پانزدهم دی ماه برگزار می شود.
 
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ادامه داد: فرماندهی سپاه ناحیه خرم آباد، بسیج هنرمندان استان و انجمن قلم ایران شعبه لرستان با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیته فرهنگی، هنری و رزمایش کنگره 6300 شهید استان، همکاری خواهند داشت.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس لرستان - یادداشت

بیشتر
نقش راه‌آهن در توسعه گردشگری

نقش راه‌آهن در توسعه گردشگری

حمل‌ونقل بخش مهمی از فعالیت‌ها در بخش گردشگری است که علاوه بر جابه‌جایی گردشگران از مبدأ به مقصد، خود نیز می‌تواند یک جاذبه گردشگری باشد. راه آهن یکی از اقتصادی‌ترین وسایل حمل و نقل محسوب می‌شود.

نیازمندی ها