jamejamonline
اقتصادی صنعت و انرژی کد خبر: ۱۳۱۷۴۴۱   ۰۴ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۴:۴۵

کاهی گفت: قرار است حداکثر تا دهم هر ماه، اطلاعات پیمایش مسافربر‌های اینترنتی به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برسد و سهمیه آن‌ها واریز شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره تاخیر در واریز سهمیه سوخت تاکسی ها و آژانس های اینترنتی به دلیل فعال نبودن سامانه سماس (سامانه ملی اطلاعات سفر) ضمن تاکید بر این که وزارت کشور متولی راه اندازی این سامانه است، گفت:  این دسته از خودرو‌ها به صورت اعتبار ریالی سهمیه می‌گیرند و نمی‌توان به  صورت لیتری در ابتدای هر ماه مانند سایر خودرو‌های شخصی برای آن‌ها نیز سهمیه سوخت واریز کرد.

او گفت: باید یک عملکرد مشخصی از طرف وزارت کشور که متولی بررسی عملکرد تاکسی ها و آژانس های اینترنتی است به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام و صحت سنجی شود. به محض دریافت اطلاعات، شرکت ملی پخش نیز عینا مواردی که مورد تایید وزارت کشور است را برای آن‌ها شارژ می‌کند.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد: وزارت نفت و وزارت کشور، هر دو در کارگروه سوخت برای تامین سوخت ناوگان حمل و نقل حضور دارند، بنابراین وزارت کشور در جریان این مشکلات قرار دارد. در هر حال قرار بر این شده که از این به بعد، حداکثر تا دهم هر ماه، این اطلاعات به دست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برسد و سهمیه عملکردی این رانندگان را شارژ کنیم.

او در پایان گفت: چون سهمیه این خودروها به صورت اعتبار ریالی است، با وجود تاخیر نیز مشکلی در اصل سهمیه به وجود نمی‌آید، زیرا در نوبت‌های بعدی نیز می‌تواند از اعتبار خود استفاده کنند؛ یعنی، قابل جبران است و دچار ضرر و زیان نمی‌شوند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر