کاهی گفت: قرار است حداکثر تا دهم هر ماه، اطلاعات پیمایش مسافربر‌های اینترنتی به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برسد و سهمیه آن‌ها واریز شود.
کد خبر: ۱۳۱۷۴۴۱
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره تاخیر در واریز سهمیه سوخت تاکسی ها و آژانس های اینترنتی به دلیل فعال نبودن سامانه سماس (سامانه ملی اطلاعات سفر) ضمن تاکید بر این که وزارت کشور متولی راه اندازی این سامانه است، گفت:  این دسته از خودرو‌ها به صورت اعتبار ریالی سهمیه می‌گیرند و نمی‌توان به  صورت لیتری در ابتدای هر ماه مانند سایر خودرو‌های شخصی برای آن‌ها نیز سهمیه سوخت واریز کرد.

او گفت: باید یک عملکرد مشخصی از طرف وزارت کشور که متولی بررسی عملکرد تاکسی ها و آژانس های اینترنتی است به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام و صحت سنجی شود. به محض دریافت اطلاعات، شرکت ملی پخش نیز عینا مواردی که مورد تایید وزارت کشور است را برای آن‌ها شارژ می‌کند.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد: وزارت نفت و وزارت کشور، هر دو در کارگروه سوخت برای تامین سوخت ناوگان حمل و نقل حضور دارند، بنابراین وزارت کشور در جریان این مشکلات قرار دارد. در هر حال قرار بر این شده که از این به بعد، حداکثر تا دهم هر ماه، این اطلاعات به دست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برسد و سهمیه عملکردی این رانندگان را شارژ کنیم.

او در پایان گفت: چون سهمیه این خودروها به صورت اعتبار ریالی است، با وجود تاخیر نیز مشکلی در اصل سهمیه به وجود نمی‌آید، زیرا در نوبت‌های بعدی نیز می‌تواند از اعتبار خود استفاده کنند؛ یعنی، قابل جبران است و دچار ضرر و زیان نمی‌شوند.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها