jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۷۳۵۴   ۰۴ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۰:۵۵

یک مسؤول آمریکایی اظهار کرد که رژیم صهیونیستی در رسیدن به اهداف خود در غزه شکست خورد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، این مسؤول وزارت خارجه آمریکا که ترجیح داد نامش فاش نشود، به خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت: اسرائیل برخلاف آنچه که ادعا می‌کند در رسیدن به هدف خود در غزه شکست خورد و به تلاش خود برای تضعیف قدرت جنبش حماس و کنترل یافتن بر آن ادامه خواهد داد.

این مسؤول آمریکایی در ادامه نسبت به توقف درگیری‌ها و پایبندی طرف‌ها به آتش‌بس ابراز خرسندی کرد و گفت: آنتونی بلینکن، وزیر خارجه سفری به خاورمیانه خواهد داشت که هدف از آن بررسی موضوعاتی همانند تثبیت آتش‌بس و کمک به غزه همراه با همپیمانان منطقه‌ای است.

او در ادامه از کشورهای اردن و قطر بابت نقشی که در برقراری آتش‌بس میان نوار غزه و رژیم صهیونیستی ایفا کردند، تشکر کرده و گفت: از تلاش‌ها و نقش سازنده مصر در توقف این خشونت تقدیر می‌کنیم.
بلینکن این هفته به قدس، رام‌الله، قاهره و امان سفر خواهد کرد.

از روز جمعه با نظارت مصر آتش‌بسی میان گروه‌های فلسطینی در نوار غزه و رژیم صهیونیستی برقرار شده و همان روز یک هیات امنیتی مصر وارد نوار غزه شد، روز شنبه نیز رایزنی‌هایی با رهبران فلسطینی در شهر رام‌الله انجام شدند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها