jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۱۷۲۸۰   ۰۳ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۹:۱۲

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا اعلام کرد؛

آمادگی کامل وزارت کشور برای برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا گفت: وزارت کشور آماده برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ماه است و هیچ مشکلی در جهت اجرای این پروژه مهم ملی وجود ندارد.

به گزارش جام جم آنلاین، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در حاشیه همایش امروز استانداران سراسر کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به مهم‌ترین مساله کشور در سال جاری یعنی برگزاری هر چه باشکوه‌تر انتخابات ۲۸ خرداد ماه گفت: امروز به لطف خداوند متعال اجلاس استانداران سراسر کشور با سه دستور کار برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد، مدیریت بیماری کرونا و خاموشی‌های سراسری در کشور برگزار شد.

وزیر کشور با اظهار اینکه در جلسه امروز آخرین وضعیت انتخابات از نظر تمهیدات، پشتیبانی‌ها و تشکیل هیات‌های اجرایی، تعیین شعبه‌ها و امکاناتی که باید در شعبه‌ها مستقر شود، مورد بررسی کامل قرار گرفت؛ گفت: وزارت کشور آماده برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ماه است و هیچ مشکلی در جهت اجرای این پروژه مهم ملی وجود ندارد.

فرماندهی قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با تشریح این موضوع که یکی از نگرانی‌های مهم کشور، موضوع شیوع بیماری کروناست، گفت: در جلسه امروز آخرین وضعیت بیماری کرونا و آخرین اقداماتی که در ایام این بیست روزِ تبلیغات و به خصوص روز رأی گیری باید متناسب با شیوه نامه‌ها و سیاست‌های ستاد ملی مقابله با کرونا انجام بگیرد، مورد بررسی دقیق قرار گرفت.

وزیر کشور با اشاره به اینکه همه تدابیر اجرایی لازم برای برگزاری انتخابات سال جاری در کشور اندیشیده شده است، گفت: در این جلسه به استانداران محترم، فرمانداران و کسانی‌که در قالب‌های هیات‌های اجرایی و مجریان انتخابات در استان‌ها هستند، تاکید شد که باید تمام تلاش خود را در جهت رعایت دو مولفه مهم یعنی بی طرفی و قانونمداری در روند برگزاری انتخابات داشته باشند تا انتخاباتی کاملا سالم در کشور برگزار کنیم.

وی در این خصوص گفت: در اجرای این دستور مهم گروه‌های ناظر به صورت مستمر بر روند انتخابات نظارت خواهند کرد.

رحمانی فضلی همچنین گفت: از مردم و طرفداران نامزد‌ها نیز درخواست داریم یاریگر وزارت کشور در امر برگزاری انتخابات باشند و اگر به مورد خاصی برخوردند به ستاد انتخابات کشور اطلاع دهند.

وزیر کشور با تشریح این امر که همه تلاش وزارت کشور بر این است که انتخابات را در صحت، سلامت و به صورت قانونی برگزار کند؛ گفت: این مهم در گرو همدلی و حضور حداکثری مردم و قانونمداری دستگاه‌های ذی ربط است و امید داریم انتخاباتی در شأن مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران برگزار کنیم.

موضوع مدیریت بیماری کرونا دستور کار دوم نشست امروز استانداران سراسر کشور بود و در این خصوص فرماندهی قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا خاطر نشان کرد: طبق گزارش تمام استانداران در حال عبور از پیک چهارم کرونا هستیم و بیماری در همه نقاط کشور روند کاهشی را طی می‌کند.

آقای رحمانی فضلی با یادآوری اینکه باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را محور برنامه هایمان قرار دهیم؛ گفت: امروز نگرانی از تشدید بیماری و یا خدای ناکرده نامناسب شدن وضعیت به دلیل اجتماعات انتخابات وجود دارد و برای همین بایستی مراتب دقت و حساسیت را داشته باشیم.

وزیر کشور گفت: خواهش ما از نامزدها، روسای ستادهایشان در سطح ملی و استانی این است که جشن سیاسی انتخابات را با بی مبالاتی به موضوع غم‌انگیزی بعد از انتخابات یعنی شیوع کرونا تبدیل نکنیم.

وی در این خصوص گفت: با تجربه این ۱۴ ماهه که در زمینه کرونا داریم، این درخواست را داریم که نامزد‌ها و روسای ستاد‌ها و مردم از این تجربه استفاده کنند تا انشاءا... دچار مشکل خاصی نشویم.

وزیر کشور تاکید کرد: رعایت نشدن شیوه نامه‌ها با پاسخ قانونی و قضایی مواجه خواهد شد.

رحمانی فضلی در پایان خاطر نشان کرد: به خاطر اهمیت مسئله خاموشی‌ها، از آقای اردکانیان وزیر نیرو دعوت کردیم و ایشان هم در جلسه دلایل و علل خاموشی‌ها را بیان و پیشنهاد‌هایی هم برای کنترل مصرف و به ویژه مصرف خانگی، اداری و خدماتی، صنعتی و کشاورزی مطرح کرد و مقرر شد این خواسته‌ها از طریق استانداران هم پیگیری شود.

وزیر کشور با بیان اینکه باید از الان تدبیر جدی برای موضوع تامین برق در کشور با توجه به در پیش بودن ایام گرم سال بیندیشیم؛ گفت: در این خصوص بایستی کارگروهی در استان‌ها ایجاد و این مسئله مدیریت شود.

وزیر کشور تاکید کرد: با توجه به در پیش بودن ماه تابستان اگر از الان با کمبود مواجه باشیم و تدبیری نیندیشیم، به مشکل برخواهیم خورد و امیدواریم با همکاری استان‌ها، وزارت نیرو و خصوصا مردم در نحوه مصرف، با همین میزان تولید که بدلیل خشکسالی و استفاده نامتعارف شکل گرفته، پاسخ مناسبی به مردم بدهیم.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها