jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۳۱۷۲۶۰   ۰۳ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۷:۲۳

رئیس مجلس در دیدار با نماینده پارلمان لبنان:

تداوم مقاومت از ضرورت‌های پیروزی بر دشمن صهیونیستی است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تداوم مقاومت در سرزمین فلسطین و تقویت خط جهاد و شهادت از ضرورت های پیروزی بر دشمن صهیونیستی است.

به گزارش جام جم آنلاین، «کاظم هاشم» نماینده پارلمان لبنان و عضو کمیته اجرایی کمیته دایمی فلسطین عصر امروز (دوشنبه) در حاشیه نشست فوق‌ العاده کمیته فلسطین اتحادیه بین‌المجالس سازمان همکاری اسلامی، با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

قالیباف در ابتدای این دیدار، گفت: تداوم مقاومت در سرزمین فلسطین و تقویت خط جهاد و شهادت از ضرورت های پیروزی بر دشمن صهیونیستی است.

وی افزود: امیدوارم نمایندگان پارلمان های کشورهای اسلامی پشتیبانی کامل را از پیروزی های میدانی محور مقاومت در این نشست بعمل آورند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: مسئولیت پذیری دنیای اسلام در قبال مسئله فلسطین، لزوم هم افزایی کشورهای مسلمان در موضوع قدس شریف و در نظر گرفتن مسئله فلسطبن بعنوان مهمترین و زنده ترین مسئله مشترک امت اسلامی باید مورد توجه و تاکید شرکت کنندگان در این نشست قرار گیرد.

نماینده مجلس لبنان نیز در این دیدار از برگزاری این نشست توسط مجلس شورای اسلامی قدردانی کرد و گفت: از ابتکار جمهوری اسلامی ایران و مجلس شورای اسلامی برای برگزاری این اجلاس تشکر می کنم و امیدوارم نتیجه آن خیر و برکت برای ملت فلسطین و امت اسلامی باشد.

وی افزود: ما واقعا نقش جمهوری اسلامی ایران را در این موضوع مهم می دانیم و این نقش نه تنها مربوط به شرایط فعلی است بلکه از آغاز انقلاب اسلامی ایران این مواضع و حمایت ها بارز و درخشان بوده اند.

نماینده پارلمان لبنان در پایان با یادآوری نزدیک بودن پیروزی مردم لبنان در جنگ ۳۳ روزه علیه دشمن صهیونیستی، گفت: جمهوری اسلامی ایران شریک مهم نیروهای مقاومت در این نبرد بود. ما معتقدیم اگر این پشتیبانی ها نبود آن پیروزی حاصل نمی شد و دستاوردهای حاصل شده هم استمراری نداشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

دیپلماسی سلامت

دیپلماسی سلامت

یکی از مهم‌ترین زمینه‌ها در حوزه فعالیت سیاست خارجی هر کشور، تامین منافع ملی است. درواقع ما باید وزارت امورخارجه را یک ایران خارج از کشور و خارج از مرز بدانیم. یعنی وزیر خارجه، وزیر بهداشت ایران در خارج از مرزها است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها