مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان از ممنوعیت کشت محصولات برنج و هندوانه در لرستان خبر داد.
کد خبر: ۱۳۱۷۲۱۶
به گزارش جام جم آنلاین لرستان:  داریوش حسن نژاد افزود: بر اساس اصل ۴۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده یک قانون توزیع عادلانه آب، آب دریاها و آب‌های جاری در رودخانه‌ها، انهار طبیعی، دره‌ها و هر مسیر طبیعی دیگر اعم از سطحی و زیرزمینی و… از مشترکات بوده و در اختیار حکومت اسلامی و طبق مصالح عامه از آنها استفاده می‌شود و مسئولیت حفظ، اجاره و نظارت بر بهره برداری از آنها به دولت و در استان‌ها بر عهده شرکت‌های آب منطقه‌ای است.

حسن نژاد اظهار کرد: با توجه به مصوبات شورای حفاظت از منابع آب و خشکسالی‌های اخیر، بحران آب و کاهش آبدهی رودخانه‌های سطح استان در سال جاری و هماهنگی‌های لازم و تعامل کشاورزان با شرکت آب منطقه‌ای استان و ادارات منابع آب شهرستان‌های تابعه در مصرف بهینه آب، شایسته است که همه بهره برداران از منابع آب از طریق مختلف اعم از موتور تلمبه، ایستگاه پمپاژ و چاه، اراضی خود را مشروب کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان ادامه داد: از کشت محصولات پر آب برنج و هندوانه و همچنین کاشت محصولات در بستر رودخانه، نصب و استفاده از موتور تلمبه غیر مجاز خودداری کنند.

وی تصریح کرد: در صورت مشاهده هر گونه تخلف و به استناد مواد ۲۷، ۲۸ و ۴۵ قانون توزیع عادلانه آب، موضوع از طریق مراجع قضائی و انتظامی پیگیری خواهد شد.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها