آزمایشگاه «آزما صنعت قائم» انواع خدمات و آزمون‎های متالوژی را برای محصولاتی مانند شیرآلات ساختمانی و صنعتی، سنگ‎های برش و سایش و سامانه ‎های اطفای حریق ارائه می‌دهد

زیر چتر استاندارد با آزما صنعت قائم

شرکت دانش‌بنیان «درسا صنعت تهران» با ارائه مشاوره به افرادی که قصد راه اندازی شرکت یا کسب‌وکاری را دارند کمک می‌کند تا علاوه بر کاهش ریسک‌های سرمایه‌گذاری، سود بالاتری را هم کسب کنند

مشاوره کسب‌وکار با درسا صنعت تهران

معمولا کارآفرینان در هر کسب‌وکاری در ابتدای کار باید نیاز بازار را بسنجند و با چشمانی باز وارد این کار شوند تا از بروز ضرر و زیان‌ و شکست‌های احتمالی جلوگیری کنند اما بسیاری از شرکت‌ها نسنجیده و تنها با اتکا به بودجه‌ای که دارند به دنبال موفقیت هستند.
کد خبر: ۱۳۱۷۲۰۰

شرکت دانش‌ بنیان «درسا صنعت تهران» با نزدیک 17 سال سابقه کار در امر مشاوره مدیریت و سرمایه‌ گذاری، توانسته اعتماد مشتریان خود را جلب کند.

هدف از راه‌اندازی این شرکت که در سال 83 تأسیس شد، ارائه راهکارهای مشاوره مدیریت در حوزه‌های سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکار برای واحدهای تولیدی و خدماتی در سطح کشور بوده است.

مشاوره کسب‌وکار با درسا صنعت تهران

اعضای شرکت «درسا صنعت تهران» از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در رشته‌های مهندسی صنایع، رشته‌های مدیریت و اقتصاد هستند که بنا به تجربه‌هایی که در صنعت، به ویژه در صنعت نساجی داشته‌اند، وارد حوزه مشاوره مدیریت شدند.

اساس این شرکت در ابتدای کار در حوزه نساجی بود و دکتر «محمدعلی سیاه‌کلاه» که در آن زمان از استادان نساجی دانشگاه امیرکبیر بود و به ‌عنوان مشاور نساجی با کارخانه‌های متعددی همکاری می‌کرد، با گردهم‌آوردن شاگردان خود این شرکت با عنوان درسا نساج راه‌اندازی کرد.

اما در ادامه، بحث صنعت و ارائه مشاوره مدیریت، عارضه‌یابی و توسعه کسب‌وکارها در صنایع مختلف مطرح شد و این گونه شرکت درسا صنعت تهران متولد شد.

این شرکت توانست با نهادهای مالی و سرمایه‌گذاری در سطح کشور از جمله بانک‌های خصوصی و دولتی، سازمان‌های مسؤول در حوزه سرمایه‌گذاری مانند شهرداری و وزارت امور اقتصادی و دارایی همکاری خود را گسترش دهد.

به ‌تازگی نیز در سازمان بورس در حوزه بازار سرمایه وارد شده و به شرکت‌ها مشاوره می‌دهد و به عبارتی خدمات مشاوره شرکت به این سمت پیش رفته است که شرکت‌ها بتوانند با مشاوره‌ای که از این شرکت می‌گیرند، شرایط‌شان را مهیا کرده و در بورس پذیرفته شوند.

همچنین شرکت «درسا صنعت تهران» دارای گواهی صلاحیت خدمات مشاوره از سازمان برنامه و بودجه در حوزه اقتصادی و نیز عضو کانون مشاوران اعتباری و سرمایه‌گذاری بانکی، عضو انجمن مشاوران مدیریت ایران و کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی در عرصه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان است. این شرکت همچنین عضویت مراکز مشاوره و اطلاع‌رسانی خدمات کارآفرینی وزارت کار را هم داراست.

خدمات درسا صنعت تهران در یک نگاه

به گفته رئیس هیأت مدیره شرکت «درسا صنعت تهران»، کار اصلی شرکت، نگارش طرح تجاری و طرح‌های توجیهی برای کسب‌وکارهاست. اما این در بستر وسیع‌تری اتفاق می‌افتد. امروزه به دلیل تغییراتی که در کسب‌وکارها صورت گرفته است، نداشتن هماهنگی با این تغییرات به‌طور قطع باعث بروز شکست در کسب‌وکار می‌شود. بنابراین بهتر است افراد مطالعات جامعی درباره کسب‌وکار خود داشته باشند. با مطالعاتی که در این زمینه‌ها صورت می‌گیرد، خیلی از موارد را می‌توان پیش‌بینی کرد تا در آینده بتوان آنها را مدیریت کرد.

سهیل جباری معتقد است: «اصلی‌ترین مسأله‌ای که کسب‌وکارها در بدو تأسیس در حوزه خدمات یا تولید با آن مواجه‌اند، این است که تمام جوانب کار را در نظر نمی‌گیرند و به آن توجه نمی‌کنند و هزینه‌هایی را که یک کسب‌وکار دارد، دست‌کم می‌گیرند و مطالعات بازار را جامع نگاه نمی‌کنند. بنابراین در میانه کار، دچار گرفتاری و مشکل می‌شوند. برای شکل‌گیری یک کسب‌وکار منابعی مصرف می‌شود و در صورتی که مشاوره‌های پیش از آن به‌درستی صورت نگرفته باشد، این منابع هم بعد از گذشت مدتی با شکست کسب‌وکار هدر می‌رود. در این میان، اگر مشاوره پیش از شروع کار به‌درستی انجام شود، جلوی خیلی از ضررها گرفته می‌شود. بسیاری تصور می‌کنند کار اقتصادی به معنای ساختمان‌سازی و سوله‌سازی و تجهیز با ماشین‌آلات است اما به درستی، مشتری و نیاز آن را بررسی نکرده و بازار را در نظر نمی‌گیرند.»

جباری تأکید می‌کند: «اگر صنعت مشاوره سرمایه‌گذاری و مدیریت در حوزه کسب‌وکارها راه بیفتد و شرکت‌ها به آن توجه بیشتری کنند، می‌توانند مانع از بروز بسیاری از ضررهاشوند و از شکست‌های پی‌درپی جلوگیری کنند. یکی از مطالبات ما از بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی این است که شرایط الزامی مقرر کنند مبنی بر این که هر فردی قصد گرفتن تسهیلات از بانک را دارد، باید مشاور امین خود را معرفی کرده و مشاور با بانک ارتباط برقرار کند تا افراد تنها به صرف داشتن پول، وارد کار سرمایه‌ گذاری نشوند. تنها هدف این افراد سود است. تجربه ما در این شرکت نشان می‌دهد چیزی حدود 50 تا
60 درصد این سرمایه‌گذاران تنها به دنبال کار اقتصادی و کسب سود هستند و به هیچ عنوان اهلیت سرمایه‌گذاری در حوزه مورد نظرشان را ندارند .»

خدمات مشاوره به مشتریان

شرکت درسا صنعت تهران خدمات مشاوره گسترده‌ای ارائه می‌دهد، به‌طوری‌که شبکه‌ای از مشاوران را در اختیار گرفته و فراخور پروژه، تیم پروژه ایجاد شده و افراد در آن نقش‌آفرینی می‌کنند.

این شرکت بیشتر در حوزه‌های شیمیایی و دارویی، نفت و گاز، نساجی و سلولزی، صنایع فلزات، صنایع کشاورزی و تبدیلی، صنایع موادغذایی و آشامیدنی، صنایع کانی‌های غیرفلزی و از سوی دیگر خدماتی مانند خدمات گردشگری یا خدمات بازرگانی فعالیت دارد.

مشاوره کسب‌وکار با درسا صنعت تهران

رئیس هیأت مدیره شرکت «درسا صنعت تهران» می‌گوید: «یک کسب‌وکار در زمان شکل گرفتن، فراخور این که چه موضوعی دارد اعم از خدماتی یا تولیدی، باید اصول سرمایه‌گذاری و اقتصاد را مدنظر قرار دهد. معمولا سرمایه‌گذاران به دلایل مختلفی به ما مراجعه می‌کند؛ یا به‌دنبال تصمیم‌گیری هستند که کاری را انجام دهند یا نه و در صورت انجام، چگونه انجام دهند؛ که این مورد، شرکت با مطالعه موشکافانه و دقیق برای آنها تصمیم‌سازی می‌کند و با ارائه مشاوره، به آنها کمک می‌کند درست تصمیم بگیرند. یا در حالت بعد، مشتریان به سازمانی مراجعه کرده و از آنها طرح توجیهی استاندارد درخواست شده است؛ که در این حالت یک کار تحقیقاتی روی بازار محصول انجام می‌گیرد و همچنین از نظر فنی اقتصادی و مالی اقتصادی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در قالب فرمت استاندارد طرح توجیهی نهاد مربوط، طرح به مشتری تحویل داده می‌شود.

جباری ادامه می‌دهد: «هدف از مطالعات فنی اقتصادی در طرح توجیهی محاسبه تمام هزینه‌ها از نظر سرمایه‌گذاری ثابت، در گردش و هزینه‌های ثابت و متغیر تولید و همچنین قیمت تمام شده محصول است که به مشتری اعلام می‌شود تا او با آگاهی کامل انتخاب کند. در بخش مالی انتظار سرمایه‌گذار از سودآوری پروژه بررسی می‌شود. معمولا انتظار سرمایه‌گذاران مسأله ثابتی نیست و امکانات آنها با هم متفاوت است. درواقع، فصل‌های بازار، فنی و مالی پروژه، بخش‌هایی هستند که شرکت «درسا صنعت تهران» در آن به ارائه مشاوره به شرکت‌های متقاضی می‌پردازد و با نرم‌افزارهای مختلف و کارشناسان خبره این کار را به سرانجام می‌رساند تا تحلیل و مشاوره درستی را در اختیار مشتری قرار دهند.

راه‌های ارتباط با «درسا صنعت تهران»

وبسایت: www.dorsa.ir
ایمیل: info@dorsa.ir
اینستاگرام: dorsa-sanat-tehran
تلگرام و توئیتر: dorsasanat
تماس: 22694670-021
آدرس:  تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از پل صدر، نبش کوچه سیمیاری برج صدر، طبقه ششم، واحد A

ندا اظهری - نشان ایرانی 2 / روزنامه جام جم

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها