jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۱۷۱۹۶   ۰۳ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۴۰

سرلشکر سلامی به منظور ارزیابی آمادگی‌های رزمی و دفاعی و وضعیت امنیتی مرزها، در نقطه صفر مرزی جنوب شرق کشور حضور یافت.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، همزمان با سوم خرداد ،سالروز آزادسازی خرمشهر و روز "مقاومت، ایثار و پیروزی" ، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با هدف ارزیابی آمادگی های رزمی و دفاعی یگان های عملیاتی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه ،در راس هیاتی از معاونین ستاد فرماندهی کل سپاه ، از مرزهای جنوب شرق کشور بازدید کرد.

سرلشکر سلامی همچنین به منظور ارزیابی وضعیت امنیتی مرزهای جنوب شرق کشور با همراهی سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در نقطه صفر مرزی حضور یافت.

فرمانده کل سپاه در حاشیه این بازدید مرزهای ایران اسلامی را غیر قابل نفوذ توصیف و تصریح کرد: در تمام طول خطوط مرزی ما با کشور های همجوار ،بویژه کشور پاکستان در جنوب شرق ، برادران ما در مهندسی نیروی زمینی سپاه تمام نقاط مشرف را به دژ و قلعه مستحکم تبدیل کرده اند ؛ علاوه بر این جاده های وسیعی نیز در راستای مرز و  عمود بر آن ساخته شده است.

وی با تاکید بر اینکه  استحکام و ثبات یک کشور به استحکام و ثبات مرز های آن وابسته است ، گفت: هیچ کشوری وجود ندارد که بدون داشتن مرز‌های امن ، امن‌باشد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و قرارگاه قدس این نیرو در کنار  امنیت بخشی منطقه جنوب شرق کشور، ارائه خدمات موثربه مردم را دنبال می کنند، اظهار کرد: فعالیت سپاه  در مناطق مرزی تنها به تامین امنیت مرزها خلاصه نمی شود بلکه آن ها در عمق قلب ها هم نفوذ دارند ، به طور مثال برادران سپاه در سیستان و بلوچستان بیمارستان های مجهزی  ساخته اند ، محرومیت زدایی کرده اند و از خود مردم برای بومی سازی امنیت ، اشتغال زایی ،  تاسیس بازارچه مرزی و ....یاری گرفته اند و  تلاش های گسترده ای را صورت می دهند تا هم مردم از ظرفیت های سپاه بهره ببرند و هم از امنیت برخوردار باشند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

دیپلماسی سلامت

دیپلماسی سلامت

یکی از مهم‌ترین زمینه‌ها در حوزه فعالیت سیاست خارجی هر کشور، تامین منافع ملی است. درواقع ما باید وزارت امورخارجه را یک ایران خارج از کشور و خارج از مرز بدانیم. یعنی وزیر خارجه، وزیر بهداشت ایران در خارج از مرزها است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها