جانشین معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها خبر داد:

انتشار نقشه پیش‌بینی حریق در جنگل‌ها/ ۵ استان در شرایط بحرانی هستند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آتش سوزی جنگل‌های منطقه حفاظت‌شده «دیل»در شهرستان گچساران از چهار روز همچنان ادامه دارد.
کد خبر: ۱۳۱۷۰۳۰
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، محمد محمدی افزود: این آتش‌سوزی شد ورزش باد مجدداً روشن و شعله‌ور شده است.
وی اظهار کرد: نیروی مختلف از ادارات تشکل‌های مردم‌نهاد نیروهای مردمی در حال تلاش برای مهار آتش هستند اما تاکنون این آتش مهار نشده و همچنان ادامه دارد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد بالگرد شرکت نفت گچساران به منطقه جهت کمک به مهار آتش اعزام شده است و همچنین درخواست بالگرد دادیم که قرار است دو بالگرد آبپاش از هوافضای سپاه تهران به منطقه اعزام شود.
محمدی در خصوص علت و میزان خسارات وارده این آتش‌سوزی هنوز علت آتش‌سوزی و میزان خسارات وارده ناشی از این آتش‌سوزی مشخص نیست و پس از مهار کامل آتش بررسی‌ها و ارزیابی صورت می‌گیرد.
وی بیان کرد: این آتش‌سوزی‌هایی که در سطح جنگل‌های استان رخ می دهد به علت اصلی نداری و ندانم کاری برخی از افراد بی احتیاط به وقوع می پیوندند.
گفتنی است که منطقه حفاظت شده «دیل» شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد در حالی که آتش سوزی جنگلهای منطقه نارک در حال مهار شدن بود، از عصر روز پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ دچار آتش سوزی شد که همچنان ادامه دارد و در حال سوختن است.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها