jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۶۷۷۵   ۰۱ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۲:۵۲

مسئولان قضایی آمریکا، مردی که خود را به عنوان خبرنگار مستقل جا زده و تصاویر حمله به کنگره را فروخته بود ، ۹۰ هزار دلار جریمه کردند.

 گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، این مرد آمریکایی توانسته بود تصاویر مربوط به اصابت گلوله به یک زن به دنبال حمله حامیان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به ساختمان کنگره در تاریخ ششم ژانویه را بفروشد.
گفته شده این مرد تصاویری را از درگیری میان حمله کنندگان و نیروهای پلیس مقابل ساختمان کنگره از جمله تیراندازی به یک معترض ضبط کرده بود و این ویدئو را به چند رسانه در ازای مبلغ ۹۰ هزار دلار فروخته است.

مسئولان قضایی آمریکایی همچنین اتهام جنایی بیشتری را علیه این مرد با نام "جان ارل سالیوان" مطرح کرده اند که از جمله اتهامات وی ورود به ساختمان کنگره و مشارکت در حمله به این نهاد قانونگذاری آمریکا است.
مقامات قضایی آمریکا تاکنون علیه بیش از ۴۴۰ نفر در ارتباط با حمله به ساختمان کنگره اتهاماتی را مطرح کرده اند. به دنبال این حمله اوایل ژانویه پس از سخنرانی دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا، حامیان ترامپ با حمله به ساختمان کنگره با نیروهای پلیس درگیر شده و قانونگذاران را مجبور کردند در یک مکان مخفی شوند. در این حادثه پنج نفر کشته شدند.

براساس اتهام مطرح شده، جان سالیوان خود را به عنوان یک خبرنگار مستقل معرفی کرده که در مورد این حادثه در حال تهیه گزارش است اما در واقع دیگر مشارکت کنندگان در حمله به ساختمان کنگره را به آتش زدن ساختمان و مشارکت در خشونت ها تشویق کرده است.

همچنین براساس گزارش ها، سالیوان در اعتراض های ضد تبعیض نژادی سال گذشته در آمریکا حضور داشته است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها