با صدور اعلان زرد رنگ

سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در ۶ استان هشدار داد

سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در شش استان هشدار داد و احتیاط در تردد از مجاورت رودخانه‌ها و مسیل‌ها را توصیه کرد.
کد خبر: ۱۳۱۶۵۵۳
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی جمعه (۳۱ اردیبهشت ماه) در جنوب و شرق آذربایجان شرقی، شنبه (اول خردادماه) در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، نیمه شمالی آذربایجان غربی و شمال زنجان و یکشنبه (۲ خردادماه) در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، قزوین و کردستان پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی احتمال بالاآمدن ناگهانی سطح آب مسیل‌ها و رودخانه‌ها، احتمال برخورد صاعقه و بارش تگرگ در مناطق مستعد، وزش باد شدید موقتی همراه با احتمال گرد وخاک و کاهش دید وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در تردد از مجاورت رودخانه‌ها و مسیل‌ها بویژه در ساعات بعدازظهر، احتیاط در چرای دام‌ها در مراتع مرتفع و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها توصیه می‌کند.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها