jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۱۶۲۲۴   ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۰۹:۴۸

رئیس مجلس در تماس تلفنی با رئیس مجلس امت دولت کویت؛ گفت: جهان اسلام سکوت در برابر قتل عام مسلمانان را بر نمی‌تابد و ضرورت دارد مسلمانان جهان برای حذف این غده سرطانی بیش از پیش تلاش کنند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، محمدباقر قالیباف در ادامه روند گفتگو‌های تلفنی با روسای مجالس کشور‌های اسلامی با آقای مرزوق علی الغانم، رئیس مجلس امت دولت کویت پیرامون جنایات اخیر رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه و فلسطین به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

 قالیباف در ابتدای این تماس تلفنی، افسارگسیختگی بی حد و حصر رژیم صهیونیستی را در سایه حمایت‌های آمریکا مورد انتقاد قرار داد و گفت: «امروزه درد مشترک کشور‌های اسلامی به خاک و خون کشیده شدن زنان و کودکان در فلسطین است». ایشان همچنین گفت: «در شرایطی که در این بخش از سرزمین اسلامی فجیع‌ترین و دردناک‌ترین جنایات بشری در حال انجام است، سکوت جوامع بین المللی، نهاد‌های بشردوستانه و سازمان ملل جای شگفتی دارد».

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن شدید بمباران شبانه روزی غزه و کشتار مردم در کرانه تصریح کرد: «جهان اسلام سکوت در برابر ستم و قتل عام مسلمانان را بر نمی‌تابد و ضرورت دارد تا همه مسلمانان جهان برای حذف این غده سرطانی بیش از پیش تلاش کنند.»

 قالیباف همچنین در این تماس تلفنی تقویت روابط در حوزه‌های مختلف به ویژه پارلمانی با دولت کویت را خواستار شد و از توسعه مناسبات و مبادلات با این کشور دوست، مسلمان و همسایه استقبال کرد.
مرزوق علی الغانم، رئیس مجلس امت دولت کویت نیز در این گفتگوی تلفنی، با اشاره به روابط فیمابین گفت: «تعاملات و مبادلات دولت کویت با جمهوری اسلامی ایران همواره ممتاز بوده است».

وی همچنین اظهار داشت: «دولت کویت از افزایش و ارتقاء روابط دو کشور و تلاش در جهت گسترش و توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کند».

الغانم اتفاقات اخیر در نوار غزه و فلسطین را جنایت نسبت به مسلمانان این منطقه دانست و تأکید کرد: «وحشتناک‌ترین جنایات علیه برادران فلسطینی ما در حال رقم خوردن است و حفظ وحدت همه کشور‌های مسلمان در برابر ظلم و زیاده خواهی صهیونیست‌ها واجب شرعی، انسانی، اسلامی و اخلاقی است».
رئیس مجلس امت دولت کویت تأکید کرد: «دولت و ملت کویت موافق برگزاری هرگونه نشست و ابتکار پارلمانی در حمایت از مردم فلسطین است».
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها